حضور هیات رئیسه در انتخابات آزاد است، درقرارداد ویلموتس کوتاهی نشد

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، صفی الله فغانپور، مسئول حقوقی فدراسیون درباره اظهارات مطرح شده پیرامون حضور اعضای فعلی هیات رئیسه فدراسیون در انتخابات آینده بیان نمود: فدراسیون فوتبال مطابق اساسنامه جدید که به تایید فیفا رسیده و در تاریخ 8 آذرماه به تصویب مجمع فدراسیون رسیده عمل خواهد کرد. مطابق بند یک ماده 1 اساسنامه جدید فدراسیون موسسه ای مستقل و دارای شخصیت حقوقی است. در بند 1 ماده 34 اساسنامه جدید هم آمده که هیات رییسه فدراسیون باید حداقل 9 جلسه در سال برگزار کند.

حضور هیات رئیسه در انتخابات آزاد است، درقرارداد ویلموتس کوتاهی نشد

وی ادامه داد: در اساسنامه جدید، شرایط انتخابات و انتخاب شوندگان برای عضویت در هیات رییسه تعیین شده که شرایط سنی از اساسنامه حذف شده و هر فردی در هر سنی می تواند داوطلب هیات رییسه یا ریاست فدراسیون شود. ضمن احترام به قوانین کشور و تبعیت از آن، با توجه به اینکه مطابق ماده 71 اساسنامه جدید درآمدهای فدراسیون در آن تعریف شده و هیچ بودجه دولتی در آن پیش بینی نشده است و در صورت کمک دولت یا هر سازمان و نهاد دیگری در بند 5 ماده مذکور به عنوان کمک های بلاعوض پیش بینی شده است .

فغانپور ادامه داد: از سوی دیگر برخی گفته اند 8 عضو فعلی هیات رییسه فدراسیون نمی توانند در انتخابات آینده شرکت کنند که این اظهارنظر جای تعجب دارد. در جمهوری اسلامی ایران همه موظف به تبعیت از قانون هستیم چون قانون تکلیف همه را تعیین کرده است. هیچ شخصی فراتر از قانون نیست و کسی نمی تواند دیگری را از حقوق اجتماعی و حق شهروندی محروم کند و شرکت در انتخابات چه برای انتخاب شوندگان و چه برای انتخاب کنندگان یکی از حقوق اجتماعی است و ملاک حضور اساسنامه جدید است.

مسئول حقوقی فدراسیون همچنین گفت: با توجه به دلایل صدور رای که در گراندز ذکر شده، هیات رییسه فدراسیون فوتبال هیچ گونه اهمال یا خدای ناکرده فسادی در قرارداد مرتکب نشده اند و به همین دلیل برای حضور اعضا هیات رییسه در انتخابات هیچ منع قانونی وجود ندارد.

فغانپور شرح داد: مطابق ماده 61 اساسنامه فدراسیون، کمیته های انتخاباتی بدوی و استیناف پس از تصویب اساسنامه جدید شروع به فعالیت نمودند و مطابق قوانین و دستورالعمل های تصویب شده پس از شروع ثبت نام داوطلبان، به صلاحیت ها رسیدگی خواهند کرد. امیدوارم همه کمک کنند تا انتخابات فدراسیون فوتبال در فضای آرام و به شکل و قانونمند و پویا برگزار شود. ان شاالله با برگزاری مجمع انتخاباتی شاهد رشد هر چه بیشتر و رسیدن به فوتبال پایدار در کشورمان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1340

به "حضور هیات رئیسه در انتخابات آزاد است، درقرارداد ویلموتس کوتاهی نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور هیات رئیسه در انتخابات آزاد است، درقرارداد ویلموتس کوتاهی نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید