جزئیات بزرگترین رویداد گیم جهان

به گزارش گروه سرگرمی، در پی شیوع کرونا و لغو برگزاری نمایشگاه های مختلف گیمینگ در جهان، کووید 19 دامان نمایشگاه (The Electronic Entertainment Expo E3)، بزرگترین رویداد گیم جهان را هم گرفت و پس از لغو آن در سال 2020، امسال هم برگزارکنندگان مجبور شدند به برپایی نسخه مجازی رضایت دهند.

جزئیات بزرگترین رویداد گیم جهان

یک نمایشگاه 26 ساله

به گزارش روزنامه ایران، رویداد E3، 2021 از 12 ژوئن (22 خرداد) آغاز به کار کرد و امروز 15 ژوئن (25 خرداد) به کار خود سرانجام می دهد. مرنام E3 سال جاری به صورت دیجیتالی و با حضور استودیو ها و ناشرانی همچون مایکروسافت، نینتندو، برادران وارنر، Take-Two Interactive، کپکام و یوبی سافت برگزار شد.

همچنین در این رویداد ناشران مطرح ژاپنی همچون اسکوئر انیکس، بندای نامکو و سگا کنفرانس مستقل خود را ارائه دادند که بسیار مورد استقبال نهاده شد. این رویداد بزرگ صنعت گیم در تاریخ 26 ساله خود با اولین ها روبرو شده است. به نام مثال در سال 2020 برای نخستین بار این رویداد لغو شد و سال جاری هم برای اولین بار به صورت کاملاً آنلاین برگزار شده است. این رویداد که هرسال در لس آنجلس برگزار می شود، محلی برای معرفی تازهترین گیم های جهان از طریق غول های این عرصه و همچنین حضور کمپانی های تولیدکننده سخت افزار برای کمک به گیمر های حرفه ای است.

در این نمایشگاه هرسال کنفرانس ها، نشست ها و جلسات متعددی برگزار می شود و درواقع پلی بین گیمر ها و ناشران بازی های کامپیوتری است و البته در این میان فرصت های شغلی بسکمک شکل می گیرد و همکاری های تازه هم آغاز می شود. به نام مثال بازی ساز ها می توانند در این نمایشگاه براحتی توان خود را به ناشران بزرگ بازی های دیجیتالی نشان دهند و جذب کمپانی های برتر شوند و سازندگان سخت افزار های ویژه گیمینگ هم با اطلاع از نیاز های تازه گیمر ها راه های تازهی را انتخاب می کنند.

پیش از شکل گیری رویداد E3، ناشران بازی های دیجیتالی برای ارائه محصولات خود راهی نمایشگاه CES و نمایشگاه تجاری کامپیوتر اروپا می شدند، ولی با توجه به رشد بیش از اندازه این صنعت از اوایل دهه 90، فعالان این عرصه احساس کردند که نیاز به یک نمایشگاه جداگانه دارند.

در سال 1994 صنعت بازی های ویدئویی، مجمع نرم افزار دیجیتال اینتراکتیو (IDSA) را راه اندازی کرد که بعد ها در سال 2003 به انجمن نرم افزار سرگرمی (ESA) تغییر نام داد. با کمک این مجمع، نخستین رویداد سالانه E3 سال 1995 در لس آنجلس با حضور 40 هزار نفر برگزار شد و این تعداد در سال 1999 به 60 تا 70 هزار نفر رسید.

با توجه به برگزاری آنلاین این رویداد، انتظار می رود تعداد حاضران نمایشگاه گیم E3 سال جاری بسیار افزایش یابد. گفته می شود سال جاری به دلیل مجازی بودن رویداد، تعداد گیمر های بیشتری پیروز شدند در این رویداد حضور یابند، چراکه پلتفرم های متعددی ازجمله توئیتر، توئیچ (Twitch)، یوتیوب و فیس بوک و همچنین تعداد زیادی از پلتفرم های محلی در منطقه ها مختلف جهان این رویداد را به صورت زنده پوشش دادند.

علاقه مندان می توانند ازاین طریق با محصولات تازه کمپانی های فعال در صنعت گیم و... آشنا شوند و در نشست ها و کنفرانس به صورت مجازی حضور پیدا کنند. جالب است بدانید با امکان برگزاری نمایشگاه به صورت دیجیتال، تریلر Battlefield 2042 تنها در 48 ساعت ابتدایی رونمایی، بیش از 11 میلیون بار بر یوتیوب دیده شد که رقم بسیار جالب توجهی است و از افزایش چشمگیر حضور گیمر ها در این نمایشگاه نشان دارد. گفتنی است ESA برگزارکننده این نمایشگاه یادآور شده است که این رویداد در سال 2022 به صورت حضوری برپا خواهد شد.

این کنفرانس های مجازی

نمایشگاه E3 تنها به معرفی تریلر بازی ها محدود نمی شود و بخشی از آن هم به کنفرانس ها و... اختصاص دارد. در رویداد سال جاری شرکت اسکوئر انیکس در یک کنفرانس مجازی کوتاه اطلاعاتی درباره گیم های مجموعه متعلق به خود ارائه داد و درنهایت هم به پخش تریلر گیم Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin پرداخت تا این بازی را به علاقه مندان معرفی کند. همچنین در این کنفرانس از یک بازی ویژه تلفن های همراه با نام Hitman Sniper: The Shadows رونمایی شد. کنفرانس ایکس باکس هم یکی دیگر از رویداد های پربار این نمایشگاه محسوب می شود.

در کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتسدا در رویداد E3، 2021 تریلر گیم Battlefield 2042 منتشر شد. گفته می شود که این گیم، آنلاین و چند نفره است و نسخه های نسل نهم بازی و رایانه های شخصی از حضور همزمان 128 بازیکن پشتیبانی می کنند.

اما اگر گیمر ها بخواهند از طریق نسخه های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان این بازی را انجام دهند، تنها 64 بازیکن می توانند به صورت همزمان در یک جدال دیجیتالی شرکت کنند که البته برای آن بهای کمتری هم می پردازند چراکه قیمت نسخه های نسل هشتم بازی در مقایسه با نسخه های نسل نهم 10 دلار ارزان تر است. قرار است بازی بتلفیلد 2042، در 22 اکتبر برای پلتفرم های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس اس، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی منتشر شود.

همچنین سال جاری برخی کمپانی ها ازجمله Razer با پیوستن به مایکروسافت، Bethesda و Ubisoft در این رویداد، از سخت افزار های تازهی رونمایی کرد. این سخت افزار های مبتکرانه که در لپ تاپ های این کمپانی به کار می رود از بهترین بازی های کامپیوتری پشتیبانی خواهد کرد.

بازی های انحصاری برای ایکس باکس

ایکس باکس مایکروسافت اغلب به دلیل نداشتن بازی های انحصاری مورد انتقاد نهاده شده است، اما به نظر می رسد این مسأله در حال تغییر است. از بازی هایی که تریلر آن ها سال جاری منتشر شد می توان به گیم نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) اشاره کرد که یک بازی تک نفره داستانی با دوربین سوم شخص است و 26 اکتبر (4 آبان) برای ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و کامپیوتر های شخصی عرضه می شود.

گیم Redfall هم تابستان سال آینده برای کنسول های نسل نهم مایکروسافت و رایانه های شخصی منتشر می شود. داستان این گیم به خون آشام هایی مربوط می شود که با استفاده از نوعی جادو و طلسم، مانع طلوع خورشید می شوند و ارتباط ساکنان شهر Redfall با جهانی بیرون قطع است و گیمر ها باید در قامت قهرمانان، شهر را نجات بدهند.

Halo Infinite هم از دیگر بازی های پرطرفدار و چندنفره ای است که تریلر آن در نمایشگاه E3 منتشر شد. البته باید گفت که هوش مصنوعی قدیمی این بازی را دیگر نمی توان در گیم تازه دید و یک هوش مصنوعی تازه جایگزین Cortana شده تا به مستر چیف کمک کند مأموریت هایش را با پیروزیت به سرانجام برساند. احتمالاً تا سرانجام سال جاری میلادی این بازی در اختیار گیمر های علاقه مند قرارمی گیرد و می توانند آن را با ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس اس و رایانه های شخصی بازی کنند.

یک رویداد جنبی

رویداد E3، 2021 بجز کرونا با مسائل دیگری هم دست به گریبان است و درسال های اخیر کمپانی هایی همچون Electronic Arts (EA، سونی و Activision علاقه چندانی به حضور در این رویداد گیم نداشته و حتی ترجیح دادند که آن را رها کنند و رویداد هایی ویژه برای خود اجرا کنند و سال جاری هم سونی در این نمایشگاه حضور ندارد.

Geoff Keighley یکی از همراهان و همکاران همیشگی نمایشگاه E3 هم از همکاری صرفنظر کرده و از سال 2020 در پی برگزاری رویدادی با نام Summer Game Fest بوده است. در پی شیوع کرونا و تعلیق نمایشگاه E3، 2020، این رویداد بنیان نهاده شد و قرار است از 15 تا 21 ژوئن با نمایش بیش از 40 پیش نمایش بازی های رایانه ای برای ایکس باکس و ایکس باکس وان برگزار شود. البته برخی از این بازی ها تقریباً به مرحله تولید رسیده اند و برخی دیگر هنوز در ابتدای راه قرار دارند. به نام مثال گیم Sable یکی از پرطرفدارترین بازی های این رویداد محسوب می شود که قرار است 23 سپتامبر 2021 راهی بازار شود و به دست گیمر ها برسد.

این گیم روی PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X، Nintendo Switch و همچنین کامپیوتر های خانگی قابل اجرا خواهد بود. گیمر در این بازی از بیابان های وسیع و چشم انداز ها مسحورکننده عبور می کند و با بقایای سفینه های فضایی و عجایب باستانی روبرو می شود. گیمر ها در بازی Lake هم سفر دوهفته ای به سال 1986 خواهند داشت و در گیم Riftbreaker هم لحظاتی اکشن را تجربه می کنند. Echo Generation هم بازی دیگری است که تریلر آن در این رویداد به نمایش درمی آید.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1693

به "جزئیات بزرگترین رویداد گیم جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بزرگترین رویداد گیم جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید