تلاش برای واگذاری سرخابی ها تا قبل از سرانجام دولت

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی در حاشیه نشست امروز خود با اعضای کمیسیون اقتصادی گفت: اگر هیات واگذاری دو نکته اعلامی سازمان بورس را رفع کند، این دو باشگاه آماده واگذاری خواهد بود و تلاش داریم در این دولت انجام شود.

تلاش برای واگذاری سرخابی ها تا قبل از سرانجام دولت

وی اضافه نمود: برای پاسخ به سوالات تعدادی از کنندگان در حوزه های مالیات، گمرک، اموال تملیکی، بازار سرمایه، مناطق آزاد و … در این جلسه حضور یافتم. سوالات و ارائه پاسخ ها در این جلسه در یک فرایند منطقی مطرح و کنندگان نسبت به پاسخ برخی سوالات قانع شدند و درباره دیگر سوالات هم با توجه به محدودیت زمانی مقرر شد، اطلاعات تکمیلی بعدا ارائه و جلسات برگزار شود. سوالات کنندگان مجلس در حقیقت بیان مواضع مردم از زبان وکلایشان است و ما هم شرحات لازم را ارائه کردیم.

دژپسند با اشاره به بررسی بازار سرمایه در این نشست اظهار کرد: بعد از بررسی موضوع بازار سرمایه مقرر شد، کننده سوال کننده جلسه ای را با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل این سازمان برگزار تا تحولات بازار سرمایه را به صورت میدانی بررسی کنند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: درباره تمامی جوانب بازار سرمایه باید به صورت تشریحی و مفصل بحث شود، زیرا طی سال گذشته اتفاقات مختلفی در این بازار اتفاق افتاده و باید علل بروز رویداد ها در هر یک از مقاطع زمانی بررسی شود و راهکار های سازمان بورس، وزارت اقتصاد و دولت درباره آن مورد توجه قرار بگیرد. زیرساخت های بازار بورس امروز تحول اساسی پیدا کرده و قابلیت های آن گسترده شده است.

دژپسند در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره بررسی موضوع واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی در کمیسیون اصل نودم مجلس نیز گفت: واگذاری این دو باشگاه ملازماتی دارد و باید برای ارائه در بازار بورس استاندارد های مورد نظر بورس را به دست بیاورد و یک فرآیند طولانی برای تطبیق شرایط آن با نیازمندی های بازار سرمایه وجود دارد و اکنون این موضوع مراحل پایانی خود را طی می کند.

وی شرح داد: از سوی دیگر باید درباره واگذاری باشگاه های بزرگ ورزشی مانند استقلال و پرسپولیس تمام جوانب سنجیده شود واین موضوع مراحل آخر خود را طی می کند.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1620

به "تلاش برای واگذاری سرخابی ها تا قبل از سرانجام دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای واگذاری سرخابی ها تا قبل از سرانجام دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید