تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز

به گزارش گروه سرگرمی، بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پی تجمع آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (25 آذرماه) کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه گروه ها خواهد بود.

تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز

به گزارش گروه اجتماعی گروه سرگرمی، بنا بر پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (25 آذرماه) با تداوم شرایط پایدار جوی و آسمان غبارآلود همراه با آغاز تردد خودروها، تجمع غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

طی امروز با حاکمیت جو نسبتاً پایدار، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و احتمال می رود کیفیت هوای برخی مناطق در شرایط نامطلوب باقی بماند. با وجود رشد ابرناکی در ساعات پایانی دوشنبه، افزایش حجم ترافیک شبانه و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

کاهش سرعت باد همراه با بارش پراکنده باران و انباشت آلاینده ها تا صبح فردا (26 آذرماه) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز با افزایش سرعت باد و بارش باران در برخی ساعات تا حدودی شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با این حال، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی سه شنبه و با کاهش سرعت باد و تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد پیش بینی می شود کیفیت هوا در این مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 154 و هوا در شرایط ناسالم برای همه گروه ها بود. این شاخص هم اکنون 137 و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 597

به "تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید