تحلیل اسکوچیچ از نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال

به گزارش گروه سرگرمی، تغییر رئیس فدراسیون فوتبال چند ماه قبل از جام جهانی باعث شد تا دراگان اسکوچیچ از پست خود به عنوان سرمربی ایران برکنار و کارلوس کی روش به عنوان سرمربی ایران منصوب گردد. با این حال تیم ملی ایران در جام جهانی در دور گروهی حذف شد تا پرونده حضور این تیم در جام جهانی بسته گردد.

تحلیل اسکوچیچ از نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال

دراگان اسکوچیچ درباره ارزیابی خود از شرایط ایران در جام جهانی فوتبال گفت: من فکر می کنم با کارلوس در خصوص دیدگاه مان به فوتبال کاملاً متفاوت هستیم. فکر می کنم من خیلی نسبت به او مربی هجومی تری در فوتبال هستم. در خصوص مربی ها برخی ها می گویند یک نفر معلم است، یکی رهبر است، یکی این طور است، یکی آن طور است تقسیم بندی مربیان از نظر من بسیار ساده است. مربی ها یا ریسک می نمایند یا نمی نمایند. من فکر می کنم کی روش در فوتبال خیلی محتاط است. بگذارید بهتر شرح بدهم. وقتی مقابل یک حریف قوی بازی می کنید، باید به تیم خود اعتماد کنید. اگر من بودم فکر نمی کنم مقابل انگلیسی ها دفاع می کردیم و از این نظر ما با هم فرق داریم، نگاه ما به فوتبال فرق دارد.

او در ادامه گفت: من می گویم که نمی توان تیمی از بازیکنان وفادار به خود را در زمین قرار دهید. شما باید برترین بازیکنان خود را به زمین بفرستید نه بازیکنان وفادار به خود. باید با بازیکنان رابطه ایجاد کنید. به خاطر همین است که وقتی ترکیب تیم ملی ایران را دیدم خیلی تعجب کردم و باور نمی کردم.

سرمربی سابق ایران ادامه داد: یک بار در مصاحبه ای گفتم که من آن کسی نیستم که در پارک روی گل ها پا بگذارم بلکه سعی می کنم از اطراف جاده بروم. حرف های زیادی پشت سر من بود. شما دیدید که ناگهان تیم ملی ایران مسن ترین تیم جام جهانی شد. کی روش، چند بازیکن مثل روزبه چشمی و رامین رضائیان را به تیم دعوت کرد. نه کریم انصاری فرد و نه کاپیتان احسان حاج صفی برای تیم من اگر سرمربی بودم بازی نمی کردند. من تیم ملی ایران را جوان کردم و ما انرژی جدیدی به دست آوردیم و بعد ناگهان، مثل این است که شما به تنظیمات قبلی برمی شد. من نه تنها به رفتن به جام جهانی فکر می کردم. می خواستم برای مربی بعدی چیزی بگذارم و از این نظر این اقدامی که صورت گرفت فاجعه بود.

او در ادامه گفت: بگذارید بیشتر شرح دهم. رئیس فعلی فدراسیون فوتبال ایران قبلا در فدراسیون بود. آنها 7 میلیون یورو برای ویلموتس هزینه کردند که فکر کنم یک ماه و نیم سرمربی ایران بود و در انتخابی جام جهانی در حال حذف شدن بود. ایران در زمان او یک امتیاز تا حذف شدن فاصله داشت.

این مربی کروات در ادامه گفت: چه بگویم وقتی یک مربی نتوانست دو بار با یک تیم به جام جهانی برود و حالا برای سومین بار در یک دوره سرمربی تیم دیگری شد. من در عمرم چنین چیزی را ندیده ام. او با کلمبیا نتوانست به جام جهانی برود و در ادامه با مصر هم نتوانست و سپس به ایران آمد. این یک اتفاقی بود که هیچ منطقی در آن وجود نداشت اما من در نهایت به خوبی تحملش کردم. من سه سال آنجا کار کردم و عملکرد خیلی خوبی داشتم و 25 امتیاز کسب کردم. ما مسابقات را سریع تر به خاتمه رساندیم و همه رکوردها شکسته شد مثلا بحرین را برای اولین بار در خانه خود شکست دادیم. چه کار می توانیم بکنیم. زندگی ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آذر 1401 بروزرسانی: 10 آذر 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2141

به "تحلیل اسکوچیچ از نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل اسکوچیچ از نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید