بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده چیست؟ ، مشوق یک طبقه اضافی به این افراد تعلق می گیرد

به گزارش گروه سرگرمی، معاون شهرسازی شهرداری تهران درباره جزییات بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده توضیحاتی ارائه داد.

بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده چیست؟ ، مشوق یک طبقه اضافی به این افراد تعلق می گیرد

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا صارمی با بیان اینکه آنالیز ها نشان داد که مشوق های دیگر در نوسازی بافت فرسوده تنها 30 درصد نقش دارد اما ارائه یک طبقه اضافه تا 70 درصد می تواند بر افزایش مشوق ساخت و ساز در بافت فرسوده تاثیر بگذارد، گفت: به همین علت مشوق هایی را در این زمینه در نظر گرفتیم که البته ارائه وام از سوی دولت فعلا با چالش هایی روبرو است اما در کار شهرداری تاثیر چندانی ندارد.

صارمی در خصوص مشوق یک طبقه اضافه گفت: در کل در کوچه های شش متری سه طبقه به چهار طبقه افزایش می یابد و در کوچه های هشت متری ساختمان های چهارطبقه می توانند پنج طبقه شوند و در سایر موارد نیز ساخت و ساز تابع طرح تفصیلی است.

او با بیان اینکه تا کنون استقبال فوق العاده ای از این مشوق شده است، گفت: استقبال از بسته تشویقی بافت فرسوده نشان می دهد که حرکت خوبی در راستای نوسازی بافت فرسوده شکل گرفته است که البته این استقبال دور از فکر نبود.

معاون شهرسازی شهرداری تهران با ارائه آماری از شرایط بافت فرسوده، گفت: محدوده بافت فرسوده تهران 4500 هکتار است که به لحاظ درصدی تنها هفت درصد مساحت شهر تهران را در بر می گیرد اما به لحاظ قطعات و پارسل 30 درصد پارسل های تهران در این محدوده است و نکته قابل توجه این است که 20 درصد جمعیت تهران در این هفت درصد زندگی می نمایند.

او در خصوص چرایی ارائه مشوق یک طبقه اضافی گفت: مردم ساکن در بافت فرسوده بطور معمول سه طبقه دارند اما توان شان به گونه ای نیست که خودشان راسا اقدام به ساخت و ساز نمایند و باید با یک سازنده مشارکت نمایند و با ارائه یک طبقه اضافی به عنوان مشوق نوسازی، هم مالک و هم سازنده به سهم خود می رسند و به همین علت است که شاهد استقبال مردم از این مشوق هستیم.

صارمی با بیان اینکه امیدواریم با نوسازی بافت فرسوده به وسیله این بسته مشوق تهدیداتی که در بافت فرسوده وجود دارد نیز از بین برود، در پاسخ به سوالی در خصوص نظارت بر کیفیت ساخت و ساز، گفت: بطور معمول سخت گیری هایی که در استاندارد و ضوابط ساخت و ساز است اجازه ساخت مسکن بی کیفیت را نمی دهد و دستورالعمل ها، آئین نامه ها و مقررات در این زمینه سفت و سخت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2168

به "بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده چیست؟ ، مشوق یک طبقه اضافی به این افراد تعلق می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده چیست؟ ، مشوق یک طبقه اضافی به این افراد تعلق می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید