برق فولادی ها سهمیه بندی شد، جزئیات سهمیه بندی برق چیست؟

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، برق صنایع فولادی از دیروز نوبت بندی شده است. بنا بر نامه ای که شرکت برق تنظیم نموده است، برق فولادی ها از امروز صبح نوبت بندی شد و اگر اندازه استفاده این شرکت ها بیشتر از سهمیه مشخص شده باشد، برق آن ها قطع می گردد.

برق فولادی ها سهمیه بندی شد، جزئیات سهمیه بندی برق چیست؟

بیای از فعالان حوزه سنگ آهن و فولاد به خبرنگاران گفت که گاز گروه ملی فولاد هم قرار بوده از امروز قطع گردد. وزیر نفت پیش از این هشدار داده بود که در زمستان سال جاری، روزانه 200 میلیون متر مکعب کسری گاز داریم.

در متن این نامه آمده است: بر اساس اعلام ستاد پیک بار کشور و نیز هماهنگی اجرا شده مابین وزارت نیرو و وزارت صمت مقرر شده است که مشترکین فولاد تحت پوشش شرکت برق منطقه ای تهران از روز 1400/10/12 تا اطلاع ثانوی بر اساس جدول ذیل نسبت به رعایت سقف پیک بار مصرفی در طول ایام زمستان اقدام نمایند.

حمیدرضا صالحی، عضو هیات مدیره سندیکای صنعت برق کشور پیش از این احتمال قطع برق صنایع را تایید نموده بود. بنا بر گفته های صالحی در صورت کمبود برق پیش از همه، برق صنایع نوبت بندی یا قطع می گردد.

قطع برق فولادی ها باعث گرانی می گردد

بهرام شکوری، رئیس پیشین کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران در همین باره به خبرنگاران می گوید: یکی از وظایف دولت ها تامین مواد اولیه و زیرساخت های مورد احتیاج صنایع است. وقتی دولت نمی تواند مواد لازم برای فراوری را در اختیار فراورینماینده قرار دهد، مشکل از دولت است و نه فراورینماینده و مصرف نماینده.

شکوری ادامه می دهد: وقوع دوباره چنین اتفاقی در کشور علاوه بر این ضرر زیادی به فولادی ها وارد می نمایند، باعث می گردد اشتغال مردم هم در معرض خطر جدی قرار بگیرد.

این فعال مالی بیان می نماید: دولت اجازه ندارد هر از چند گاهی دست به سهمیه بندی گاز صنایع بزند. استفاده از مازوت هم تنها باعث افزایش آلاینده ها می گردد و اختلال زیادی در سیستم فراورینمایندگان به وجود می آید. دولت کشور را گران اداره می نماید. ما همواره گفته ایم این همه وزارت خانه در دولت تنها سهم 80 درصدی بودجه کشور را گرفته و به جز آن شاهد خروجی درستی هم نیستیم. دولت باید از پولی که از بخش خصوصی دریافت می نماید زیرساخت های کشور را تکمیل کند و نه این که هر بار فراوری در کشور را سخت تر کند.

اما قطع برق فولادی ها چه تاثیری بر سفره مردم می گذارد؟ شهرستانی تاثیر قطع برق فولادی ها را مشهود می داند. او می گوید: به هرحال همه مردم بر سر سفره فعالان مالی اند. اگر معدن یا شرکتی تعطیل می گردد، فعالیت فولادی ها، به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر سفره مردم تاثیر می گذارد. اگر به ما برق نرسد، سفره مردم هم متاثر می گردد. به جز این کاهش فراوری ما، افزایش قیممت ها در پی دارد که برای مردم سخت است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1966

به "برق فولادی ها سهمیه بندی شد، جزئیات سهمیه بندی برق چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق فولادی ها سهمیه بندی شد، جزئیات سهمیه بندی برق چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید