باید زمینه برای حضور بانوان ورزشکار مسلمان در مجامع ورزشی فراهم گردد

به گزارش گروه سرگرمی، معاون اول رییس جمهور با اشاره به صندلی ورزش در تقویت صلح و همبستگی در دنیا امروز، گفت: شورای المپیک آسیا مسئولیت مهمی برای تقویت صلح و همبستگی در میان ملت های آسیایی دارد و باید در این زمینه بیش از پیش کوشش کند.

باید زمینه برای حضور بانوان ورزشکار مسلمان در مجامع ورزشی فراهم گردد

به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) و در ملاقات با شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا، صندلی، تنوع فرهنگی و مسائل قاره آسیا را یادآور شد و توضیح داد: باید از موضوعاتی مانند ورزش که می تواند منجر به اتحاد و دوستی کشورها گردد استفاده کرد و این وظیفه مهم برعهده شورای المپیک آسیایی است.

وی اضافه کرد: غرب آسیا به لحاظ مردمی و مسایل موجود نیازمند کوشش های بیشتری برای تقویت صلح و همبستگی است.

معاون اول رییس جمهور سپس به همکاری مطلوب دولت ایران با کمیته ملی المپیک و اختصاص منابع برای توسعه ورزش کشور اشاره نمود و ادامه داد: ما در سطح جهانی همکاری گسترده ای با مجامع بین المللی ورزشی نظیر شورای المپیک آسیایی داریم و در سطح ملی کوشش نموده ایم ورزش همگانی و قهرمانی را در همه جای کشور توسعه دهیم.

دکتر جهانگیری اهمیت ورزش بانوان و فراهم شدن شرایط برای حضور بیشتر بانوان ورزشکار مسلمان در مجامع ورزشی را خاطرنشان ساخت و گفت: جمعیت مسلمان قاره آسیا قابل توجه است و باید برای حضور موثرتر و گسترده تر بانوان ورزشکار در مسابقات ورزشی تمهیدات لازم را فراهم کرد.

معاون اول رییس جمهور ضمن ابراز امیدواری برای حضور تعداد بیشتری از مدیران و کارشناسان ایرانی در شورای المپیک آسیایی ، گفت: سفر رییس شورای المپیک آسیایی به تهران می تواند راهکارهای توسعه مناسبات در زمینه های مورد علاقه طرفین را فراهم کند.

رییس شورای المپیک آسیایی نیز در این ملاقات با اشاره به صندلی ورزش ایران در قاره آسیا، گفت: امروز شرایط مناسبی برای بازگشت ورزش ایران به دوران اوج خود بوجود آمده است و این امر مرهون سیاست گذاری صحیح دولت و کمیته ملی المپیک ایران در زمینه ورزش است.

شیخ احمد با بیان اینکه مهمترین هدف شورای المپیک آسیایی حفظ و تقویت خط صلح، دوستی و همکاری در قاره آسیاست، گفت: اگرچه شاهد اختلافات سیاسی در گوشه و کنار این قاره پهناور هستیم اما در زمینه ورزشی فعالیت ها در بالاترین سطح در حال اجرا است و امیدواریم در سایه این فعالیت ها به اهداف کلان تعریف شده برای مسابقات المپیک دست یابیم.

وی با استقبال از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه ورزش بانوان مسلمان، گفت: امروز ورزش بانوان یکی از مهمترین موضوعات در دستور کار این شوراست و پیشنهادهای ارایه شده در این خصوص در حال آنالیز و یا اجراست.

رییس شورای المپیک آسیا از سفر خود به تهران به عنوان سفری پیروز یاد کرد و با ابراز اطمینان از حضور شخصیت های ایرانی در ارکان مختلف شورای المپیک آسیا، گفت ؛ خوشبختانه بین مردم و دولت ایران در زمینه ورزش تفاهم و همکاری نزدیکی وجود دارد که بسیار ارزشمند است.

در این ملاقات که سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز حضور داشتند، رییس شورای المپیک آسیا از معاون اول رییس جمهور کشورمان برای حضور در مراسم افتتاحیه بازیهای آسیایی که از تاریخ 27 مرداد تا 11 شهریور در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار می گردد، دعوت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 729

به "باید زمینه برای حضور بانوان ورزشکار مسلمان در مجامع ورزشی فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید زمینه برای حضور بانوان ورزشکار مسلمان در مجامع ورزشی فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید