بازدید رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران از موزه تاریخ کانون

به گزارش گروه سرگرمی، مصطفی ده پهلوان رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران از موزه تاریخ کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان بازدید کرد.

بازدید رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران از موزه تاریخ کانون

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران برای بررسی توان و قابلیت های موزه تاریخ و تصمیم برای چگونگی انعقاد تفاهم نامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه تاریخ کانون، روز 29 آذر 1399 از موزه تاریخ کانون دیدن کرد.

بر اساس این خبر، ده پهلوان در ابتدا از تمامی بخش ها و واحد های موزه تاریخ کانون پرورش فکری بازدید و درباره اهداف و رویکرد موزه تاریخ نیز اطلاعاتی کسب کرد.

در ادامه نشستی با حضور رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران و کارشناسان و مربیان کانون برگزار گشت و در این نشست مباحث و مطالبی همچون تبادل نیرو و استفاده از توان کارشناسی و اجرایی متقابل، امکان بازدید کارشناسان موزه تاریخ از کاوش های در حال انجام و ارتقای سطح علمی کارشناسان و آموزش آنلاین از سوی کارشناسان موزه تاریخ برای ارتقای سطح علمی حوزه کودک و نوجوان و باستان شناسی کودک، شکل گرفت.

همچنین، اختصاص فرصتی برای بررسی و اهمیت باستان شناسی کودک در جشنواره ای که در اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد، برگزاری کارگاه های مشترک آنلاین، امکان هماهنگی برای ساخت مجسمه و حجم های متناسب با موضوع ها و بخش های موزه تاریخ از سوی دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه تهران و بهره گیری مطالعاتی هر چه بیشتر کارشناسان و مربیان موزه تاریخ و ارائه مقالات و تالیفات تخصصی، از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

یادآوری می شود این بازدید ها با هدف ایجاد بستر های مناسب و زمینه های همکاری مشترک و آشنایی استادان، پژوهش گران و مدیران نهاد های مختلف با فعالیت های موزه تاریخ کانون صورت می گیرد.

موزه تاریخ کانون اولین موزه تخصصی کودک و نوجوان و تنها موزه تخصصی با موضوع تاریخ است که دارای بخش هایی همچون تونل زمان، سرداب، رمپ، اتاق کره، سالن نمایش و... است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1380

به "بازدید رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران از موزه تاریخ کانون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رئیس موسسه باستان شناسی دانشگاه تهران از موزه تاریخ کانون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید