اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از ابتدای آذرماه ، توسعه تدریجی محدودیت ها برای واکسن نزده ها

به گزارش گروه سرگرمی، عضو کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه در حال حاضر پایه تحلیل داده ها در سامانه محدودیت های هوشمند بر اساس واکسیناسیون است، گفت: بر این اساس محدودیت هایی برای افرادی که واکسن تزریق نکرده اند، اعمال می گردد.

اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از ابتدای آذرماه ، توسعه تدریجی محدودیت ها برای واکسن نزده ها

دکتر مصطفی قانعی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین خبرها از اجرای طرح محدودیت های هوشمند کرونایی که اعلام شده از ابتدای آذر ماه در حوزه سفرها و تردد اجرا می گردد، گفت: اعلام شد که سامانه امید اجرایی می گردد و قبلا هم این موضوع در ستاد ملی کرونا تصویب شده است. البته کار در این سامانه روزبروز که پیش می رود، تقویت هم می گردد. این سامانه در سه استان قزوین، کردستان و آذربایجان غربی پایلوت شد و بجای اینکه در زمینه محدودیت های کرونایی، کل مردم شامل محدودیت شوند، تنها گروه های هدف شامل می شوند.

وی اضافه کرد: فرآیند کار در این سامانه و در طرح محدودیت های هوشمند، بر اساس تحلیل و پایش اطلاعات جمعی از تمام دستگاه های کشور است. یعنی همه اطلاعات از همه دستگاه های موجود است و بر اساس رصد هوشمند در همان جایی که باید برای اعمال محدودیت ورود نمایند، کار را پیش می برند. در حال حاضر پایه تحلیل داده ها در این سامانه بر اساس واکسیناسیون است؛ به طوری که برای افرادی که واکسن تزریق ننموده اند، محدودیت هایی اعمال می گردد.

وی اضافه کرد: در عین حال در زمینه تشخیص افراد کرونا مثبت هنوز بخش خصوصی را برای انجام تست در استان ها فراخوان ننموده اند که باید منتظر باشیم که مسئولان استان ها و روسای دانشگاه ها تثبیت شوند و این کار هم انجام گردد.

قانعی با بیان اینکه در این مرحله از اجرای طرح که بر اساس واکسیناسیون انجام می گردد، فعلا افرادی که واکسن تزریق نموده اند، آزادتر هستند، اضافه کرد: حال افرادی که واکسن تزریق ننموده اند، محدودیت هایی دارند. به عنوان مثال اگر می خواهند با هواپیما سفر نمایند، باید حتما واکسن تزریق نموده باشند.

قانعی ادامه داد: در عین حال به تدریج این محدودیت ها علاوه بر حوزه تردد و سفر، سایر حوزه ها و اقدامات را هم اعم از حوزه های حمل و نقل، فرهنگی و... در بر می گیرد. اعمال محدودیت ها در قالب این سامانه به تدریج علاوه بر تردد و سفرها؛ اتوبوس و تاکسی و... را هم دربرمی گیرد.

وی گفت: اکنون سامانه محدودیت های هوشمند برای اجرا از ابتدای آذر ماه آماده است و زیرساخت ها تا حد ممکن متصل شدند. البته کار در قالب این سامانه پیش رونده است و به تدریج روزبروز در حوزه های مختلف توسعه پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1896

به "اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از ابتدای آذرماه ، توسعه تدریجی محدودیت ها برای واکسن نزده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی از ابتدای آذرماه ، توسعه تدریجی محدودیت ها برای واکسن نزده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید