آلمان روابطش با تونس را خوب ارزیابی کرد

به گزارش گروه سرگرمی، پس از اعلام ناخرسندی تونس از دعوت دیرهنگام آلمان برای حضور در کنفرانس برلین در مورد لیبی، دولت آلمان تاکید نمود که روابطش با تونس خوب است.

آلمان روابطش با تونس را خوب ارزیابی کرد

با آلمان تور لحظه آخری از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه سرگرمی، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در پاسخ به سوال خبرگزاری آلمان در مورد اینکه آیا دعوت دیرهنگام از تونس برای مشارکت در کنفرانس برلین یک اشتباه دیپلماتیک بوده یا اینکه شرکت کنندگان دیگری اصرار داشتند که تنها کشور دیپلماتیک در منطقه در این کنفرانس شرکت نداشته باشد، توضیح داد: در جریان فرایند مقدمه چینی ای که برای برگزاری کنفرانس صورت می گیرد، ممکن است دعوت نامه های بیشتر فرستاده شوند و ممکن است کسانی که دعوت شده اند نتوانند این دعوت را بپذیرند. ما اظهارات ضمنی دولت تونس مبنی بر عدم دعوت از این کشور برای این کنفرانس را در نظر گرفتیم و با هماهنگی با سازمان ملل فهرست دعوت کنندگان را تکمیل کردیم.

وی تاکید نمود: این امر به معنای وخامت در روابط میان دو کشور نیست و روابط آلمان و تونس خوب است.

سخنگوی دولت آلمان بر رابطه مستحکم با تونس تاکید نمود.

تونس پیشتر بیان کرد که به خاطر دعوت دیرهنگام آلمان از این کشور برای حضور در کنفرانس برلین درخصوص لیبی در این کنفرانس شرکت نمی کند.

کنفرانس برلین درباره بحران لیبی یکشنبه (29 دی ماه) با حضور رهبران و وزرای خارجه 12 کشور و روساء و نمایندگان پنج سازمان برگزار گردید.

پیشتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اظهار کرد: در کنفرانس برلین درباره لزوم پایبندی به ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی و نیز حل بحران این کشور تنها از راه های سیاسی و یک راه حل جامع برای این بحران توافق کردیم. دو طرف بحران لیبی نیز درباره ایجاد ساز و کاری نظامی شامل پنج نماینده از هر دو طرف جهت نظارت بر آتش بس توافق کردند.

به گفته صدراعظم آلمان، شرکت کنندگان در کنفرانس برلین تعهد دادند از هیچ یک از طرف های لیبیایی در طول اجرای آتش بس حمایت نکنند

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 687

به "آلمان روابطش با تونس را خوب ارزیابی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان روابطش با تونس را خوب ارزیابی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید