7 قدم تا پیروز شدن به تحصیل در آلمان

به گزارش گروه سرگرمی، اگر در رابطه با اقداماتی که می بایست برای پیروز شدن به ادامه تحصیل در آلمان انجام دهید ، سردرگم هستید و با توجه به میزان اطلاعات موجود گیج شده اید که چه کارهایی بایستی انجام دهید ، مقاله مناسبی را برای مطالعه انتخاب نموده اید ! ما فرآیند پیروز شدن به تحصیل در آلمان را به 7 مرحله لازم الاجرا ، ساده نموده ایم .

7 قدم تا پیروز شدن به تحصیل در آلمان

این 7 مرحله را یکی پس از دیگری دنبال کنید تا رویای ادامه تحصیل در آلمان خود را به واقعیت تبدیل کنید .

نحوه درخواست تحصیل در آلمان

1 - یافتن یک برنامه تحصیلی مناسب

زمان مناسب این اقدام : حداقل سه ماه قبل از تصمیم گیری ، شروع به تحقیق کنید .

این اقدام ، اولین گام شما برای برنامه ریزی ادامه تحصیل شما در آلمان است .

این گام ، گام سختی نیست چرا که بسیاری از دانشگاه های آلمان طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهند که بی تردید دارای کیفیت جهانی هستند . صرف نظر از اینکه در زندگی می خواهید در چه مسیری قدم بردارید ، مطمئنا در آلمان یک برنامه تحصیلی وجود دارد که برنامه های آینده و آرزوی تحصیلی شما را با هم مطابقت می دهد .

اما اگر قبل از شروع پرونده درخواست خود برای پیروز شدن به تحصیل در آلمان ، به این موضوع توجه نکنید ، ممکن است پیدا کردن دانشگاه و رشته تحصیلی مدتی طول بکشد . تعداد بالای دوره های در دسترس می تواند یکی از دلایلی باشد که شما را دچار سردرگمی نماید .

پیشنهاد ما این است در خصوص برنامه تحصیلی حداقل 3 ماه قبل از تصمیم گیری نهایی فکر کنید . این مدت زمان کافی است تا شما بتوانید همه دانشگاه های آلمانی که دوره های مربوط به حوزه حرفه ای شما را ارائه می دهند ، آنالیز کنید .

پیدا کردن یک دانشگاه و برنامه تحصیلی بسیار مهم است ، زیرا همه چیز را معین می نماید .

2 - تمام شرایط و الزامات را برآورده کنید

زمان مناسب این اقدام : دو هفته قبل از باز شدن اپلیکیشن می باشد .

اکنون که تصمیم گرفته اید در کدام دانشگاه و رشته حضور پیدا کنید ، می بایست تمامی شرایط را آنالیز کنید . بدین منظور، وب سایت دانشگاه ها و بخش مربوط به پذیرش آن ها را آنالیز کنید . اگر چیزهایی هست که نمی توانید درک کنید ، بلافاصله با دانشگاه تماس بگیرید .

الزامات و شرایط ورود هر دانشگاه بسته به نوع دانشگاه و دوره ای که شما انتخاب می کنید ، متفاوت است . بنابراین توصیه می گردد که بخش های مورد احتیاج را چندین مرتبه مطالعه کنید .

زمان بندی بد و اسناد گم شده شایع ترین مسائلی هستند که در این مرحله اتفاق می افتد و هر دو می تواند به تاخیر در پذیرش یا حتی رد درخواست ها منجر گردد . برای اجتناب از چنین احتمالی ، باید این اسناد را هر چه زودتر آماده کنید .

به عنوان مثال ، برای آزمون مهارتهای زبان آلمانی استاندارد ، حداقل احتیاج به یک دوره زبان سه ماه دارید . اگر از ابتدا شروع به یادگیری آلمانی کنید ، مدت زمانی که طول می کشد ، طولانی تر از این است .

معادل سازی و اعتبار بخشی مدارک شما ممکن است زمان پردازش مشابهی تا زمانی که برای شما صادر شوند داشته باشد . به منظور جلوگیری از هرگونه تاخیر ناگهانی از ماهیت فرایند ، باید مدارک خود را حداقل 4 ماه قبل از درخواست پذیرش دانشگاه آماده کنید .

3 - یادگیری زبان آلمانی

زمان مناسب این اقدام : 6 ماه قبل از برنامه تحصیلی یا شروع دوره .

پیروزیت شما در دانشگاه های آلمان به مهارت های شما در زبان آلمانی بسیار وابسته است ، حتی اگر برنامه تحصیلی شما به زبان انگلیسی باشد . داشتن دانشی جامع در زبان آلمانی تضمین می نماید که شما مواد آموزشی و آنچه در سخنرانی ها آموخته اید را درک می کنید و این در حالی است که قادر به ابراز افکار خود هستید .

در آلمان ، بیشتر دوره های کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شوند . این در حالی است که بسیاری از برنامه های تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی به طور کامل یا به طور جزئی به زبان آلمانی تدریس می شوند . به غیر از محیط دانشگاه ، شما غالبا مجبورید با مردم محلی به زبان آلمانی صحبت کنید .

یادگیری زبان آلمانی ممکن است سخت باشد ، اما اگر به زودی شروع کنید ، تا زمانی که به آلمان برسید ، به طور کامل آلمانی صحبت خواهید کرد . ما توصیه می کنیم این کار را حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره خود (یا قبل از درخواست اگر مهارت زبان آلمانی مورد احتیاج است) برای به دست آوردن یک درک عمومی از زبان آلمانی ، شروع کنید .

خب دوستان عزیز در صورت تمایل به مطالعه ادامه مقاله شما را صفحه مورد نظر در وب یست Studyunique دعوت می کنیم . علاوه بر این شما می توانید با مراجعه به وبسایت ما از مشاوره ، مشاورین خبره ما در زمینه تحصیل در خارج از کشور یهره ببرید .

ما یک موسسه اعزام دانشجو معتبر با سابقه درخشان در خدمت شما هستیم .

منبع: مجله سفر
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 223

به "7 قدم تا پیروز شدن به تحصیل در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 قدم تا پیروز شدن به تحصیل در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید