کشف مهم مریخ نورد استقامت در سیاره سرخ ، همه چیز در زمین تعیین خواهد شد

به گزارش گروه سرگرمی، ناسا اعلام نمود که مریخ نورد استقامت در ادامه جستجوهای خود در سیاره سرخ، یک گنج علمی را یافته است.

کشف مهم مریخ نورد استقامت در سیاره سرخ ، همه چیز در زمین تعیین خواهد شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ناسا، این مریخ نورد در جدیدترین یافته های خود با آنالیز محل دلتای رودخانه باستانی، بعضی از مهم ترین نمونه هایی را که تا به امروز در مأموریتش برای مشخص وجود حیات در مریخ جمع آوری نموده، به دست آورده است.

این نمونه ها شامل مواد آلی است که نشان می دهد دهانه جزرو که احتمالا زمانی یک دریاچه و دلتای تخلیه شده در آن را در خود جای داده است، 3.5 میلیارد سال پیش دارای محیط های بالقوه قابل سکونت بوده است.

بیشتر بخوانید:

  • نخستین نمونه ها از مریخ چه زمانی به زمین آورده می گردد؟ | نگرانی درباره آلوده بودن قطعات

کن فارلی، دانشمند پروژه استقامت در موسسه فناوری کالیفرنیا گفت: سنگ هایی که ما در دلتا در حال آنالیز آنها بوده ایم دارای بالاترین غلظت مواد آلی هستند که تا به امروز در این ماموریت پیدا نموده ایم.

ماموریت مریخ نورد استقامت که 18 ماه پیش در سیاره سرخ شروع شد، شامل جستجوی نشانه هایی از حیات میکروبی باستانی است. استقامت در حال جمع آوری نمونه های سنگی است که می تواند این نشانه های زیستی گویا را حفظ کند. در حال حاضر، مریخ نورد 12 نمونه سنگ را جمع آوری نموده است.

با این حال ناسا می گوید برای آنالیز های بیشتر، نمونه های مختلف باید به زمین ارسال شوند. بنابراین بیشتر پاسخ ها زمانی به دست خواهند آمد که محموله های مریخی به زمین برسند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2110

به "کشف مهم مریخ نورد استقامت در سیاره سرخ ، همه چیز در زمین تعیین خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مهم مریخ نورد استقامت در سیاره سرخ ، همه چیز در زمین تعیین خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید