پیگیری اردوی جهانی تیم ملی نجات غریق با حضور منتخبان اردوی اول

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، محمد ناظری با یادآوری اینکه مرحله نخست اردوی آماده سازی تیم ملی نجات غریق با حضور 20 ورزشکار در بخش مردان برگزار گردید، گفت: این ورزشکاران، منتخبان مسابقات قهرمانی کشور(آمل) و گلچینی از برترین های نجات غریق کشور بودند که طی یک هفته در بوشهر تمرینات آماده سازی آنها را زیر نظر داشتیم.

پیگیری اردوی جهانی تیم ملی نجات غریق با حضور منتخبان اردوی اول

وی در خصوص فرایند پیگیری اردوی یک هفته ای تیم ملی نجات غریق اعلام کرد: روزانه دو جلسه تمرینی برگزار کردیم، صبح ها به تمرین ساحلی اختصاص داشت و عصرها هم تمرین استخری برگزار کردیم. تمرینات ساحلی به دو 90 متر و پرچم اختصاص داشت و تمرینات استخری هم شامل تمام موادی بود که قرار است در مسابقات قهرمانی دنیا برگزار گردد.

سرمربی تیم ملی نجات غریق در خصوص انتخاب بوشهر به عنوان میزبان اردوی آماده سازی تیم ملی یادآور شد: از آنجا که بخشی از تمرینات در ساحل پیگیری می شد لزوما باید شهر و منطقه ای برای اردو انتخاب می شد که به لحاظ سرما مسئله ای برای ورزشکاران ایجاد نکند. شمال کشور در این ایام برای تمرینات ساحلی سرد است به همین جهت ترجیح دادیم اردو را به جنوب کشور و بوشهر منتقل کنیم.

ناظری با بیان اینکه سه روز انتهای اردوی تیم ملی نجات غریق به رکوردگیری از اردونشینان اختصاص داشت، گفت: نتیجه این رکوردگیری برای انتخاب 10 ورزشکار برتر جهت حضور در مرحله دوم اردو لحاظ خواهد شد. این اردو اوایل سال آینده به میزبانی بندرعباس برگزار می گردد. مبنای کارمان این است که در انتها اردوی دوم 6 نفر برتر برای حضور در اردوی سوم انتخاب کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسابقات نجات غریق قهرمانی دنیا مهرماه سال آینده به میزبانی ایتالیا برگزار می گردد و تیم ملی ایران در بخش مردان با ترکیب 6 نفره در این رقابت ها شرکت خواهد داشت، گفت: فدراسیون بعد از 8 سال اقدام به برگزاری مسابقات انتخابی و اردوی آماده سازی برای مشخص ترکیب تیم ملی اعزامی به مسابقات دنیای نموده است. تا قبل از آن هم اردوی آماده سازی با حضور نفرات خیلی کمتری برگزار می شد. این اولین بار است که اردو با این تعداد ورزشکار برگزار شده است.

ناظری بعلاوه در خصوص اردوی تیم ملی بانوان که همزمان در بوشهر پیگیری شد، گفت: 8 ورزشکار که منتخب مسابقات قهرمانی کشور بودند به این اردو دعوت شدند که البته 2 نفر از آنها به علت حضور خارج از کشور نتوانستند در محل اردو حاضر شوند.

وی تاکید نمود: در انتها اردوی بانوان که با حضور 6 اردونشین و با شرایطی مشابه تیم مردان در بوشهر پیگیری شد شرایط اردونشینان بر اساس تمرینات و رکوردگیری ها ارزیابی شد. قرار است با نظر مربیان مربوطه 4 نفر برای حضور در اردوی دوم انتخاب شوند. این چهار نفر همراه با 2 نفری که فرصت حضور در اردوی اول را پیدا نکردند در مرحله دوم حاضر خواهند شد.

سرمربی تیم ملی نجات غریق ابراز امیدواری کرد که اردوهای آماده سازی این تیم طبق پیش بینی ها دنبال گردد تا ملی پوشان در برترین شرایط ممکن راهی مسابقات دنیای شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2005

به "پیگیری اردوی جهانی تیم ملی نجات غریق با حضور منتخبان اردوی اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری اردوی جهانی تیم ملی نجات غریق با حضور منتخبان اردوی اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید