پیروزی مقتدرانه ایران برابر آمریکا، تیمی جلودار شیران ایران نیست

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست هفته سوم امروز (چهارشنبه) از ساعت 20:30 مقابل آمریکا صف آرایی کرد.

پیروزی مقتدرانه ایران برابر آمریکا، تیمی جلودار شیران ایران نیست

سعید معروف، مسعود غلامی، صابر کاظمی، محمد موسوی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور و آرمان صالحی بازیکنان آغاز کننده ملاقات مقابل آمریکا بودند که الکنو وارد زمین کرد.

ست نخست؛ 25 بر 19 به سود ایران

ملی پوشان ایران آغاز خوبی در ابتدای ست اول داشتند و صابر کاظمی با زدن سرویس های خوب ایران را 4 بر یک پیش انداخت اما در ادامه دفاع آمریکا کار را در امتیاز 6 به تساوی کشاند و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود آمریکا همراه شد. در ادامه ملی پوشان ایران پیروز شدند چهار اختلاف امتیاز در بازی ایجاد کند تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 12 به سود ایران همراه گردد. کار هماهنگ ایران و اشتباهات مکرر آمریکایی ها منجر شد تا اختلاف امتیاز بیشتر و ایران با اختلاف خوبی پیش بیفتد. در نهایت ست نخست بازی با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران به سرانجام رسید.

ست دوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

در آغاز ست دوم دو تیم تا امتیاز دو برابر پیش رفتند اما در ادامه دفاع های زیبای محمد موسوی و اشتباهات و دریافت ضعیف آمریکایی ها منجر شد تا نخستین تایم استراحت فنی با فزونی 8 بر 5 ایران همراه گردد. در ادامه آمریکا با کسب 30 امتیاز متوالی کار را در امتیاز 8 به تساوی کشید و دو تیم تا امتیاز 11 برابر پیش رفتند اما بار دیگر عملکرد میثم صالحی و محمد موسوی ایران را تیم برتر زمین کرد تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 به سود شاگردان الکنو به سرانجام رسد. پس از تایم استراحت سرویس های خوب ایران و درخشش میثم صالحی تیم ملی را با نتیجه 18 بر 15 پیش انداخت تا جان اسپراو مجبور به دریافت تایم استراحت گردد اما این وقفه تاثیرگذار نبود و ملی پوشان ایران امتیاز 19 را با اسپک سعید معروف کسب کردند تا یک بار دیگر سرمربی تیم ملی آمریکا تقاضای تایم استراحت دهد. در نهایت ست دوم بازی نیز با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به سرانجام رسید.

ست سوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

عملکرد خوب صابر کاظمی در سرویس و دفاع ضعیف آمریکا باعث شد تا نخستین تایم استراحت فنی در ست سوم با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران همراه گردد. در ادامه آمریکا پیروز شد با هماهنگی بهتر در دفاع عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد تا بازی را به تساوی بکشاند و دومین تایم استراحت فنی با یک اختلاف امتیاز با نتیجه 16 بر 15 به سود ایران همراه شد. بازی برابر دو تیم ادامه داشت تا آمریکا در امتیاز 24 بر 22 از ایران پیش افتاد اما امتیاز بیست و چهارم امریکا با ویدیو چلنچ الکنو برای ایران ثبت شد تا بازی در امتیاز 23 برابر شد در نهایت نیز سرویس زیبای صابر کاظمی امتیاز 25 را برای ایران ثبت کرد تا ایران با نتیجه 3 بر صفر آمریکا را شکست دهد.

تیم ملی والیبال ایران فردا از ساعت 12:30 مقابل تیم ملی صربستان صف آرایی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1645

به "پیروزی مقتدرانه ایران برابر آمریکا، تیمی جلودار شیران ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی مقتدرانه ایران برابر آمریکا، تیمی جلودار شیران ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید