مصرف این نوشیدنی، روزانه 9 دقیقه به عمرتان اضافه می نماید!

به گزارش گروه سرگرمی، مصرف یک فنجان در روز از نوشیدنی که در ادامه معرفی می کنیم، به طور میانه روزانه طول عمر یک مرد را حدود 9 دقیقه و طول عمر یک زن را حدود 3 دقیقه افزایش می دهد.

مصرف این نوشیدنی، روزانه 9 دقیقه به عمرتان اضافه می نماید!

نتایج دو مطالعه که به تازگی صورت گرفته است نشان می دهد که نوشیدن فقط یک فنجان قهوه در روز خطر مرگ زودهنگام به ویژه مرگ ناشی از مسائل گوارشی را به اندازه چشمگیری کاهش می دهد.

بر اساس نتایج این دو مطالعه که به وسیله دانشگاه های ایمپریال لندن و سوترن کالیفرنیا صورت گرفته است، خطر مرگ زودهنگام در افرادی که در طول 16 سال هر روز تنها یک فنجان 350 میلی لیتری قهوه مصرف می کردند، 12 درصد و در افرادی که روزی سه فنجان قهوه مصرف می کردند 18 درصد کاهش یافته است.

بعلاوه این مطالعات نشان می دهند که مصرف یک فنجان قهوه در روز میانه طول عمر مردان را سه ماه و میانه طول عمر زنان را یک ماه افزایش می دهد.

به این ترتیب مصرف یک فنجان قهوه در روز، به طور میانه روزانه طول عمر یک مرد را حدود 9 دقیقه و طول عمر یک زن را حدود 3 دقیقه افزایش می دهد.

این محققان اعلام کردند که نقش پیشگیرانه قهوه از لحاظ بیولوژیکی قابل توجه است؛ این نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است که با مقاومت نسبت به انسولین مبارزه می نماید، التهابات را کاهش می دهد و عملکرد کبد را تقویت می نماید. قهوه حاوی اندازه زیادی آنتی اکسیدان و ترکیبات فنلی است که نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارند.

بر اساس نتایج این دو مطالعه، نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های تنفسی، کلیوی، قلبی، سرطان، سکته مغزی و دیابت در میان نژادهای مختلف ارتباط دارد.

منبع: همشهری

منبع: فرادید
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2183

به "مصرف این نوشیدنی، روزانه 9 دقیقه به عمرتان اضافه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف این نوشیدنی، روزانه 9 دقیقه به عمرتان اضافه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید