قلعه نویی: با 100 میلیارد هزینه، برای بردن تیم من جشن می گیرند

به گزارش گروه سرگرمی، پیروزی استقلال مقابل سپاهان آن هم در ثانیه های پایانی بازی، باعث شد وینفرد شفر و بازیکنانش شادی عجیبی داشته باشند. شادی بی وصفی که مثل رسیدن به قهرمانی می ماند. امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان که از شکست تیمش در این بازی مهم و حساس ناراحت است، در کنفرانس خبری بعد از بازی از طرفداران تیمش عذرخواهی کرد و گفت دیگر به این بازی فکر نخواهند کرد اما انگار چنین نیست چون همچنان حواشی آن بازی ادامه دارد. قلعه نویی به نکات جالبی از این بازی اشاره می نماید و در رابطه با اینکه باخت در ثانیه های پایانی آزاردهنده است، می گوید: معمولاً باخت تلخ است و مخصوصاً از این نوع باخت ها. من به استقلالی ها تبریک می گویم. باید یک موضوعی را اشاره کنم. من چه وقتی که در آزادی مقابل استقلال پیروز شدیم به آنها خسته نباشید گفتم و چه در نقش دنیا که بازی را واگذار کردیم، به آنها خسته نباشید و تبریک گفتم. ما باید حرمت را نگه داریم چون همه چیز برد و باخت نیست. من خوشحالم که سپاهان تبدیل به تیمی شده که تیم هایی که بالای 100 میلیارد هزینه می نمایند وقتی می برند مربی شان را بالا می اندازند، انگار قهرمان آسیا شدند. از این بابت خوشحالم که سپاهان تبدیل به چنین تیمی شده. دو موضوع روی گلی که از استقلال خوردیم وجود داشت، یکی اشتباهات فردی و یکی تکنیک فردی بازیکنی مثل پاتوسی. وقتی ما موقعیت مان را گل نکردیم به بچه ها گفتم خدا بازی را به خیر بگذراند. ما چند موقعیت بالای 80 درصد داشتیم و بعد از اینکه از موقعیت های مان استفاده نکردیم خدا خدا می کردیم که توپ های شان گل نشود. بعد از توقف بازی ما یک سکته تاکتیکی کردیم و استقلال هفت، هشت دقیقه خوب بازی کرد. در آن دقایق چه اتفاقی افتاد که تمرکز تیمی ما به هم خورد، نمی دانم. این پیروزی مبارک شان باشد. فوتبال همه زندگی آدم نیست. مهم این است که انسان رفتار، منش و اخلاق پهلوانی اش را نشان دهد. من افتخارم این است که بزرگان ورزش و هنر از من صحبت می نمایند. من اگر از شما بپرسم که فلان سال چه کسی قهرمان شد شما نمی دانید ولی آدم کارهای خوب تختی، دایی و... را به یاد دارد.

قلعه نویی: با 100 میلیارد هزینه، برای بردن تیم من جشن می گیرند

-

سرمربی سپاهان درباره صحنه ای که در ابتدای بازی رخ داد و برخورد سردی که فرهاد مجیدی داشت هم اینچنین شرح می دهد: من برحسب وظیفه و تربیت خانوادگی و شعورم وظیفه دارم که به همه و چه بزرگ تر و کوچک تر خودم احترام بگذارم. با همه استقلالی ها دست دادم و خوش آمد گفتم و حتی قبل از بازی هم به وسیله سرپرست تیم مان هم به آقای حاجیلو پیام دادم که برای تمرین و کارهای دیگر اگر کمکی لازم دارند بگویند. ما حتی بلیت هم برای آنها فرستادیم. من با همه آنها دست دادم. حالا رفتار آنها چه بود، من معمولاً دوست ندارم راجع به شاگردانم صحبت کنم. تربیت خانوادگی من می گوید که نه در فوتبال بلکه در همه زندگی کارم را انجام دهم. من هم کاری اگر برای استقلال انجام دادم برای دلم، خدا و مردم انجام دادم و هیچ منتی هم ندارم. زمانی هم که در استقلال بودم نه پولی بوده و نه بنده پولی گرفته ام. در زمان دلار سه هزار تومانی من 500 هزار دلار طلب داشتم. من اگر طلبم را الان بگیرم می گردد 800 هزار دلار. منتی هم ندارم. می گویم باید این مسائل را رعایت کنم و من خوشحالم که بزرگانی مثل مشایخی در خصوص انسان صحبت می نمایند. وگرنه فوتبال برد و باخت دارد و چیزی که می ماند مردانگی و اخلاق مداری است. من وقتی مربی تیم ملی بودم هر روز به فدراسیون می رفتم در طبقه پیشکسوتان، پیش از اینکه کارم را آغاز کنم یا در جلسات شرکت کنم با آقایان ظلی و جاسمیان و... صحبت می کردم. این برد و باخت ها شاید برای خیلی ها آرزو باشد ولی برای من خاطره شده. من قبل از اینکه به استقلال بیایم در کارنامه ام قهرمانی دوگانه خارج از کشور وجود داشت. وقتی به استقلال هم آمدم پرافتخار بودم و از مردم و خدای خودم تشکر می کنم. فوتبال برد و باخت دارد و تمام می گردد و می رود.

-

امیر قلعه نویی در رابطه با مسائل حاشیه ای استادیوم و ترقه ای که رخ داد، می گوید: اینها تماشاگر نیستند و به نظر من کارشان برنامه ریزی شده است. کار اینها را به حساب تماشاگران سپاهان نگذارید. آنها تماشاگران اصیلی هستند و همواره به میهمان خود احترام گذاشتند. حتی وقتی صندلی طبقه دوم باز شده بود و می توانستند به تماشاگران استقلال طبقه دوم را بدهند ولی باز طرفداران استقلال پشت نیمکت ما نشستند. آنهایی که چنین کاری کردند یقیناً سپاهانی نیستند و سپاهان نما هستند. در بازی با پرسپولیس هم برخی ها چنین کاری کردند. این مسائل در فوتبال مردود است و ما باید از فوتبال لذت ببریم. من یک سؤال دارم. الان اگر فوتبال نباشد چقدر جامعه ما به هم می ریزد و چقدر آسیب های جامعه زیاد می گردد؟

اگرچه سپاهان با این باخت، از صدر جدول فاصله گرفت اما قلعه نویی همچنان امیدوار به قهرمانی تیمش است: هنوز هیچ چیز تمام نشده. ما پنج فینال داریم و هنوز به همه چیز امید داریم و خوشحالیم که لیگ این شرایط خوب را پیدا نموده و امیدواریم تا آخر بازی ها با همین کیفیت پیش برود. هر تیمی هم قهرمان گردد مبارکش باشد و به آن تیم تبریک می گوییم. آنچه مسلم است ما شاهد لیگ پویایی هستیم.

سرمربی سپاهان درباره اینکه رییس جمهور هم آرزوی صعود تیم فوتبال امید به المپیک را داشته، شرح می دهد: ان شاءا... آقای روحانی به مسائل مالی بیشتر توجه و مسائل مردم را حل نماید. ان شاءا... تیم فوتبال امیدمان هم به المپیک صعود کند.

9

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 128

به "قلعه نویی: با 100 میلیارد هزینه، برای بردن تیم من جشن می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: با 100 میلیارد هزینه، برای بردن تیم من جشن می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید