قدیمی ترین کتاب فارسی در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران به نمایش عایدی

به گزارش گروه سرگرمی، قدیمی ترین کتاب به زبان فارسی موجود در موزه کتابخانه سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، برای 10 روز به نمایش عایدی.

قدیمی ترین کتاب فارسی در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران به نمایش عایدی

دیوان حافظ توضیحی بر اشعار حافظ، توضیحی بر اشعار حافظ شاعر بزرگ و پرآوازه ایرانی است که به توضیح محمد سودی، پژوهشگر و مترجم شهیر بوسنی به رشته تحریر درآمده و قدیمی ترین کتاب فارسی موجود در موزه کتابخانه سلطنتی است.

انتشارات بروک هاوس در شهر لایپزیگ آلمان در سال 1252 هجری شمسی، این کتاب را به چاپ رسانده است و در سال 1873 میلادی به وسیله نیکولاس تروبنر، ناشر و زبان شناس انگلیسی آلمانی در اولین سفر ناصرالدین شاه قاجار به اروپا به وی هدیه شده است.

محمد سودی بوسنوی، ادیب نامدار کشور بوسنی و هرزگوین و یکی از مهم ترین شارحان آثار کلاسیک فارسی به شمار می رود که علاوه بر دیوان حافظ، شروحی را نیز بر بوستان و گلستان سعدی و مثنوی معنوی تحریر نموده است و فعالیت های ادبی و علمی وی پل ارتباطی بین ملت ها و فرهنگ های مختلف دنیا اسلام تلقی می گردد.

این کتاب نفیس از سوم دی تا 12 دی ماه از ساعت هشت تا 16 در موزه کتابخانه سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در معرض نمایش است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1946

به "قدیمی ترین کتاب فارسی در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران به نمایش عایدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین کتاب فارسی در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران به نمایش عایدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید