شرایط زیست محیطی تالاب زریبار خوب نیست

به گزارش گروه سرگرمی، استاندار کردستان گفت: شرایط خوبی بر تالاب زریبار مریوان حاکم نیست و می طلبد دستگاه های مختلف از جمله سازمان حفاظت محیط زیست، کاری نمایند که این دریاچه زیبا و طبیعی دچار بحران نشود.

شرایط زیست محیطی تالاب زریبار خوب نیست

به گزارش هشمهری آنلاین به نقل از ایرنا، بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در همایش روز جهانی تالاب ها و به مناسبت ثبت جهانی تالاب زریبار در کنوانسیون رامسر اظهار کرد: امیدواریم سازمان حفاظت محیط زیست همانگونه که تا حدودی مسائل دریاچه ارومیه را بهبود داد، برای حفظ تالاب زریبار همه کوشش خود را به کار گیرد.

وی گفت: تالاب زریبار از اهمیت زیادی نزد مردم کردستان و کُردها برخوردار است، این دریاچه سرمایه ملی است و همه وظیفه داریم برای حفظ آن گام برداریم و از تعرض و آسیب به آن اجتناب کنیم.

استاندار کردستان اضافه نمود: هیچگاه راضی نبوده ایم محیط سالم را از مردم سلب کنیم و همیشه در دوره مدیریتم کوشش خود را به کار گرفتم تا در اجرای پروژه های صنعتی و غیرصنعتی آسیبی به محیط زیست استان وارد نگردد.

مرادنیا به اهمیت دریاچه زریبار از لحاظ اشتغال و درآمد برای مردم منطقه اشاره نمود و گفت: پیشتر مسئولیت واحدی بر دریاچه زریبار وجود نداشت و تعرض های زیادی به آن صورت می گرفت اما براساس مصوبه سال 94 شورای برنامهریزی، مدیریت واحد آن به اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان واگذار گردد.

وی این واگذاری و مدیریت واحد را کاری مهم و ارزشمند دانست و تاکید نمود: هر دستگاهی قصد انجام پروژه ای در تالاب زریبار دارد، باید تحت نظر و مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان آن را انجام داده و با موفقیت آنها اجرایی کند.

استاندار کردستان گفت: همه باید مقید باشیم حقوق حیوانان و وحوش را رعایت کنیم، در کردستان با وجود پایین بودن شاخص های توسعه کوشش شده در کنار پروژه های صنعتی و غیرصنعتی، بحث محیط زیستی آنها نیز تعریف گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 722

به "شرایط زیست محیطی تالاب زریبار خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط زیست محیطی تالاب زریبار خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید