راز پنهان پشت ظاهر فربینده مورچه گاوکُش ، عکس

به گزارش گروه سرگرمی، مورچه قرمز مخملی یا مورچه گاوکُش نام گمراه کننده ای دارد، چرا که اصلا مورچه نیست در حقیقت گونه ای زنبور است.

راز پنهان پشت ظاهر فربینده مورچه گاوکُش ، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، جنس ماده مورچه قرمز مخملی یا به مورچه گاوکُش هم مشهور است، بال ندارد و شاید به همین علت اغلب با مورچه اشتباه گرفته می گردد هر چند که ممکن است این اشتباه عاقبت دردناکی داشته باشد.

طول بزرگترین گونه از این حشرات به حدود 1.9 سانتی متر می رسد. جنس ماده این حشره نیش بسیار دردناکی دارد که لقب گاوکُش را برایش به ارمغان آورده است. در تصویر زیر اثر نیش این حشره کوچک را بر پای یک مرد مشاهده می کنید.

مورچه گاوکش به خانواده وسپ (زنبور بی عسل) انگل وار (Parasitoid wasp) تعلق دارد که بومی شرق آمریکا هستند و از گونه از کنتیکت تا کانزاس در شمال و فلوریدا تا تگزاس در جنوب زندگی می نمایند.

مورچه گاوکش جدای از نیش دردناک شیوه بی رحمانه ای برای زاد و ولد دارد. آن ها به مانند دیگر وسپ های انگل وار در بدن دیگر حشرات تخم گذاری می نمایند. نوزاد مورچه گاوکُش خیلی زود از تخم بیرون آمده و از بدن حشره بیچاره تغذیه می نماید و زندگیش را با مرگ بی رحمانه میزبان شروع می نماید.

جنس نر مورچه گاوکُش بال دارد و بر خلاف مورچه ماده نیش ندارد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1402 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2207

به "راز پنهان پشت ظاهر فربینده مورچه گاوکُش ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز پنهان پشت ظاهر فربینده مورچه گاوکُش ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید