جزئیات کشف جالب 20 گور باستانی و تکه های طلا در مصر

به گزارش گروه سرگرمی، باستان شناسان علاوه بر کشف این گورها، مجموعه ارزشمندی از آثار تاریخی را نیز حین کاوش پیدا نموده اند، از جمله قابل توجه ترین این اکتشافات به تکه طلا های کوچکی می توان اشاره نمود که برای تزئین قبر ها مورد استفاده قرار می گرفت.

جزئیات کشف جالب 20 گور باستانی و تکه های طلا در مصر

باستان شناسان با کاوش در منطقه دلتای نیل به 20 گور باستانی و آثار باستانی ارزشمند دست پیدا کردند.

به گزارش آرت نیوز، کاوش باستان شناسان در ناحیه دلتای نیل در کشور مصر به کشف 20 مقبره متعلق به فاصله 664 تا 332 پیش از میلاد منجر شد. بعضی از این گور ها متعلق به افراد ثروتمند جامعه، با استفاده از سنگ آهک ساخته شده بودند و بعضی دیگر صرفا گور های ساده ای بودند که با حفر گودال ساخته شده اند.

شورای عالی آثار باستانی مصر با انتشار بیانیه ای کشف این گور های باستانی را اکتشافی شگفت آور در شهر دمیاط بیان کرد. به گفته مصطفی وزیری ـ دبیرکل شورای عالی آثار باستانی مصر ـ قدمت بعضی از این گور ها به دودمان بیست و ششم مصر باستان می رسد.

باستان شناسان علاوه بر کشف این گورها، مجموعه ارزشمندی از آثار تاریخی را نیز حین کاوش پیدا نموده اند، از جمله قابل توجه ترین این اکتشافات به تکه طلا های کوچکی می توان اشاره نمود که برای تزئین قبر ها مورد استفاده قرار می گرفت.

این تکه های طلا به شکل خدایان مصر باستان ساخته شده و یکی از این تکه های طلا به شکل حوروس در قامت شاهین است. طلسم های مخصوص مراسم خاکسپاری نیز در انواع شکل ها و میزان های مختلف در این مکان کشف شده است. علاوه بر این، چندین ظرف مخصوص نگهداری اعضای داخلی بدن در این مکان پیدا شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2153

به "جزئیات کشف جالب 20 گور باستانی و تکه های طلا در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کشف جالب 20 گور باستانی و تکه های طلا در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید