تور گرجستان: تور گرجستان: تقویت مناسبات تجاری و گمرکی ایران با ارمنستان و گرجستان

به گزارش گروه سرگرمی، سخنگوی گمرک گفت: با سفر زمینی رئیس کل گمرک به ارمنستان و گرجستان، مناسبات تجاری، گمرکی و حمل و نقلی جمهوری اسلامی ایران با ایروان و تفلیس در کنار سایر همسایگان تقویت می شود.

تور گرجستان: تور گرجستان: تقویت مناسبات تجاری و گمرکی ایران با ارمنستان و گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا تماشا کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از گمرک، سید روح اله لطیفی افزود: روز گذشته میراشرفی معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک به همراه هیئتی از مرز نوردوز در استان آذربایجان شرقی وارد مرز مغری ارمنستان شد و از نزدیک به بررسی مسائل تجاری، گمرکی و حمل و نقلی فعالان اقتصادی دو کشور پرداخت.

وی اضافه کرد: میراشرفی برای آشنایی با موانع تجاری و حمل و نقلی از راستا جاده تازه ترانزیتی ارمنستان به ایروان سفر کرد و صبح امروز نیز با رییس کمیته درآمدهای ارمنستان، ملاقاتی با موضوعات گمرکی، تبادل اطلاعات تجاری و انجام تفاهم نامه های گذشته داشته است.

لطیفی توضیح داد: این سفر به دعوت رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان که پیش از این به تهران سفر کرده بود اجرا شده است.

وی افزود: رئیس کل گمرک ایران، ملاقاتی با وزیر زیرساخت های ارمنستان و پس از آن نشست دیگری با وزیر اقتصاد این کشور خواهند داشت و امشب نیز فعالان اقتصادی در سفارت ایران با رئیس کل گمرک ایران به گفتگو خواهند پرداخت.

سخنگوی گمرک در خصوص سایر برنامه های این سفر گفت: معاون وزیر اقتصاد، صبح فردا برای بازدید از مرز مشترک ارمنستان با گرجستان به نقطه مرزی مشترک دو کشور می فرایند و سپس برای گفتگو با مقامات گرجستانی از راستا زمینی به تفلیس سفر می کنند.

لطیفی در خصوص اهمیت این سفر تاکید کرد: ارمنستان به عنوان کشور همسایه ایران و دروازه ورود به اتحادیه اوراسیا در آستانه ورود ایران به سال سوم اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی با اوراسیا، در کنار توسعه کریدور جنوب به شمال و توجه به همه کشورهای همسایه، برای ایران اهمیت به سزایی دارد.

وی افزود: این سفر بر همگرایی با همه کشورهای همسایه و فعال سازی راستاهای تجاری، حمل و نقلی و ترانزیتی بین ایران و همسایگان تاکید دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1860

به "تور گرجستان: تور گرجستان: تقویت مناسبات تجاری و گمرکی ایران با ارمنستان و گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان: تور گرجستان: تقویت مناسبات تجاری و گمرکی ایران با ارمنستان و گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید