بازی های نینتندو 64 با این ابزار نو به راحتی روی کامپیوتر اجرا خواهند شد

به گزارش گروه سرگرمی، یکی از موارد مهمی که اخیراً خیلی در دنیای گیمینگ اهمیت پیدا نموده است، بحث اجرای عناوین قدیمی روی دستگاه های تازه است. شبیه سازها (Emulators) اخیراً با استقبال بسیار خوبی از طرف گیمرها روبرو شدند و به همین علت است که افراد زیادی در پی ساخت شبیه سازهای مختلف و حتی کار با آن هستند.

بازی های نینتندو 64 با این ابزار نو به راحتی روی کامپیوتر اجرا خواهند شد

حال نوبت به کنسول نینتندو 64 رسیده است. کنسول نینتندو 64 یکی از دستگاه های گیمینگ به شدت محبوب در دهه 1990 میلادی بود. این کنسول بازی با عناوین بسیار با کیفیتی که داشت توانست توجه افراد زیادی را در دنیای گیمینگ به خود جلب کند. مخصوصاً اینکه در این دوران رقابت میان کنسول های بازی شدت گرفته بود و دنیای گیمینگ وارد یک عصر تازه شده بود.

کنسول نینتندو 64 عناوین بسیار با کیفیتی داشت. بعضی از این عناوین مثل افسانه زلدا: ماسک ماجورا (The Legend of Zelda: Majoras Mask) همچنان هوادار داشته و افراد زیادی در پی تجربه آن هستند. به همین علت است که شبیه سازهای متعددی برای کنسول نینتندو 64 برای دستگاه های مختلف عرضه شده است. حال طبق چیزی که اعلام شده یک راه حل بسیار خوب برای تجربه این عناوین روی کامپیوتر عرضه شده است.

طبق چیزی که گفته شده شما می توانید بازی ماسک مجورا را بدون هیچ دردسری با استفاده از یک ابزار ماد (Mod) روی کامپیوتر تجربه کنید. تنها مشکل اینجاست که این برنامه و ماد به صورت رسمی معرفی نشده و در نتیجه مسائل خود را دارد. همینطور اینکه امکان دارد بعضی اوقات خوب عمل ننموده و کمی تجربه نامناسبی را به کاربر ارائه دهد.

طبق چیزی که گزارش شده یک ابزار تازه به نام N64Recomp برای کامپیوتر در Github عرضه شده است. این ابزار به کاربران اجازه می دد تا بازی های کنسول نینتندو 64 را به راحتی روی کامپیوتر تجربه نموده و مسئله ای در اجرای آن نداشته باشند. همینطور اینکه این سیستم با سخت افزار مختلف سازگار بوده و روی دستگاه های مختلف اجرا می گردد.

با دانلود این ابزار شما می توانید بیشتر بازی های نینتندو 64 را روی کامپیوتر خود تجربه کنید. با این حال شرکت سازنده تصمیم گرفته تا یک لانچر جدا برای بازی زلدا عرضه کند که در آن ماسک ماجورا حضور دارد. همینطور اینکه قرار است به به زودی اوکارینای زمان (Ocarina of Time) هم به این لانچر اضافه گردد.

نکته جالب اینجاست که با استفاده از این ماد تعدادی قابلیت تازه هم به بازی ماسک مجورا اضافه شده است. برای مثال اینکه این بازی از کنترلرهای تازه پشتیبانی نموده و نرخ فریم متغیر دارد. همینطور اینکه چند مورد دیگر به بازی اضافه شده که باعث شده تجربه ماسک ماجورا به طور کامل تازه شده و یک تجربه خاص باشد.

نکته جالب در خصوص این ماد این است که بازی ماسک مجورا را از لحاظ گرافیکی هم بهتر نموده است. در نتیجه شما سایه های بهتری را در این بازی مشاهده خواهید کرد و از طرفی سیستم ذخیره اتوماتیک نیز به بازی اضافه شده است. حتی شرکت سازنده اعلام نموده که در آینده ری تریسینگ را نیز به این بازی اضافه خواهد نمود که کمی برای یک بازی با بیش از 20 سال سن جالب و عجیب است.

بحث غیر رسمی بودن این ابزار مسائل قانونی آن را مطرح می نماید. به این شکل که شرکت نینتندو در گذشته هم اقدام به مقابله با شبیه سازها نموده و مشکل اینجاست که راه دیگری برای کاربران وجود ندارد. این افراد نمی توانند عناوین قدیمی مورد علاقه خود را به راحتی روی دستگاه های امروزی تجربه نمایند و نینتندو راه حل ای برای آن ها باقی نگذاشته است. به همین علت منطقی است که افراد در پی راه های غیر رسمی برای تجربه عناوین مورد علاقه خود باشند و این حساسیت بیش از حد نینتندو نیز کمی بی منطق است.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 خرداد 1403 بروزرسانی: 5 خرداد 1403 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2278

به "بازی های نینتندو 64 با این ابزار نو به راحتی روی کامپیوتر اجرا خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های نینتندو 64 با این ابزار نو به راحتی روی کامپیوتر اجرا خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید