انگلیس در عمیق ترین رکود طی 100 سال اخیر

به گزارش گروه سرگرمی، قیمت مسکن در انگلیس در پی شیوع کرونا و بحران مالی ناشی از آن بیشترین سقوط را در ماه مه نسبت به بیش از یک دهه تجربه کرد در حالی که تعداد وام های مسکن نیز با کاهش جدی روبرو شده است.

انگلیس در عمیق ترین رکود طی 100 سال اخیر

به گزارش گروه سرگرمی به نقل از بلومبرگ، قیمت مسکن در انگلیس در پی شیوع کرونا و بحران مالی ناشی از آن بیشترین سقوط را در ماه مه نسبت به بیش از یک دهه تجربه کرد در حالی که تعداد وام های مسکن نیز با کاهش جدی روبرو شده است.

ارزش املاک در ماه مه 1.7 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش از فوریه 2009 محسوب می گردد.

آمار جداگانه بانک مرکزی انگلیس نشان داد که تعداد وام های مسکن در ماه آوریل با کاهش روبرو شده است در حالی که وام گیرندگان 7.4 میلیارد پوند (9.3 میلیارد دلار) اعتبار را به صورت خالص بازپرداخت کرند. این میزان بیشترین بازپرداخت از سال 1993 محسوب می گردد.

در حالی که قرنطینه دولت انگلیس برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اکنون به تدریج در حال برداشته شدن است، تأثیر محدودیت ها بر کسب و کارها و کارگران، انگلیس را در جهت عمیق ترین رکود خود حداقل در یک قرن گذشته قرار داده است.

فراوری این کشور در ماه مه باز هم کاهش یافت و سرمایه گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی در این ماه خرید اوراق قرضه را افزایش دهد.

وام دهندگان در انگلیس نیز رکورد کمترین تعداد وام مسکن را در ماه آوریل به ثبت رساندند. به گفته بانک مرکزی انگلیس تعداد وام های مسکن به 15800 رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1020

به "انگلیس در عمیق ترین رکود طی 100 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس در عمیق ترین رکود طی 100 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید