اطلاعات 419 میلیون کاربر فیس بوک فاش شد

به گزارش گروه سرگرمی به نقل از دیلی میل، شماره موبایل بیش از 400 میلیون حساب کاربری فیس بوک در فضای آنلاین منتشر شده است.

اطلاعات 419 میلیون کاربر فیس بوک فاش شد

اطلاعات 133 میلیون حساب کاربری آمریکایی، بیش از 50 میلیون حساب کاربری در ویتنام و 18 میلیون حساب در انگلیس از جمله 419 میلیون سابقه اطلاعاتی فیس بوک هستند که در یک سرور بدون پسورد آنلاین ذخیره شده بودند.

به گفته فردی که این مخازن اطلاعاتی را کشف نموده پروفایل فیس بوک و شماره تماس بعضی افراد مشهور نیز فاش شده است.

فیس بوک نیز این گزارش را تایید اما اظهار داشت تعداد شماره تلفن های فاش شده نصف این میزان است زیرا بعضی اطلاعات تکرار شده اند.

طبق گزارش ها این سرور اطلاعات بعضی حساب های کاربری و موقعیت جغرافیایی آنها را همراه آی دی فیس بوک و شماره تماس آنها ذخیره نموده است.

درهمین راستا کارشناشان تخمین می زنند این اطلاعات در معرض سواستفاده کلاهبرداران قرار داشته است. سرور مذکور با پسورد محافظت نشده بود و بنابراین هرکسی قابلیت دسترسی به آن را داشته است. این سرور تا زمانیکه کارشناسان وب سایت تک کرانچ با میزبان آن تماس گرفتند، به طور آنلاین در دسترس بود. اما اکنون آفلاین شده است.

فیس بوک بخشی از این گزارش را تایید کرد اما طبق اعلام شرکت تعداد افرادی که اطلاعاتشان فاش شده، نصف 419 میلیون نفری است که در گزارش ها آمده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 272

به "اطلاعات 419 میلیون کاربر فیس بوک فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات 419 میلیون کاربر فیس بوک فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید