آقامحمدی: باید در حل چالش اعتیاد نگاه حل مسائلی و پیشگیرانه داشته باشیم

به گزارش گروه سرگرمی، تهران (پانا) - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت اعتیاد از جمله آسیب های عظیم اجتماعی است که زمینه ساز بروز آسیب هایی نظیر فقر و فروپاشی خانواده است.

آقامحمدی: باید در حل چالش اعتیاد نگاه حل مسائلی و پیشگیرانه داشته باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی آقا محمدی روز دوشنبه در ششمین جلسه طرح تحول محلات کشور که با حضور نمایندگان دستگاه ها در وزارت کشور برگزار گردید، اعتیاد را از معضلات اساسی منطقه ها حاشیه نشین اسم کرد و گفت: اعتیاد از جمله آسیب های عظیم اجتماعی است و زمینه ساز بروز آسیب هایی نظیر فقر و فروپاشی خانواده را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های اساسی مجموعه نظام و وزارت کشور طی سال های اخیر سامان دهی محلات و منطقه ها حاشیه نشین کشور است، گفت: سازمان دهی موضوع اعتیاد به صورت ریشه ای با ارائه آموزش های فنی لازم و از سوی دیگر ایجاد اشتغال و به کارگیری آن ها در کارهای تولیدی می تواند این چالش اساسی را در محلات کشور حل و فصل سازد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید در حل چالش اعتیاد نگاه حل مسائلی و پیشگیرانه داشته باشیم و اجازه ندهیم بعد از توسعه چالش اعتیاد در مرحله بعدی به فکر حل این مساله باشیم.

آقا محمدی گفت: به تجربه دیده شده که برای حل مساله اعتیاد، محل معتادان جمع آوری شده و همین موضوع باعث شده که معتادان دوباره سراغ مکان جدیدی برای کارهای خودشان باشند.برای همین به جای جابه جا کردن محل معتادان باید به سمتی برویم که معتادان را مدیریت و از امکان آسیب زایی کردن این قشر در محلات جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه باید با به کارگیری استراتژی هایی نظیر تقویت امکانات زیرساختی بهداشتی و درمان بتوانیم در سریعترین زمان ممکن معتادان را درمان کنیم؛ گفت: واقعیت این است که عدم کنترل این قشر به خصوص در بخش های درمانی و پزشکی باعث افزایش زمینه های توسعه بیماری های واگیردار می گردد و برای همین باید در بخش درمان معتادان هم چاره اندیشی کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت توانمند سازی و جامعه پذیر ساختن معتادان در محلات و منطقه ها حاشیه نشین کشور اشاره نمود و گفت: درمان معتادان بخش اول کار است اما مهم ترین بخش بازگرداندن این طیف از جمعیت به زندگی عادی شهری است و باید با یاری روانشناسان و جامعه شناسان بتوانیم معتادان را بعد از درمان به زندگی بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1716

به "آقامحمدی: باید در حل چالش اعتیاد نگاه حل مسائلی و پیشگیرانه داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقامحمدی: باید در حل چالش اعتیاد نگاه حل مسائلی و پیشگیرانه داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید