کاتانچ: از برانکو درباره تیم ایران سوال نکردم، برد می خواهیم

به گزارش گروه سرگرمی، سرمربی عراق گفت: با تمام توانی که در اختیار داریم برابر ایران به میدان می رویم.

کاتانچ: از برانکو درباره تیم ایران سوال نکردم، برد می خواهیم

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران به دوبی، سرچکو کاتانچ، سرمربی عراق عصر سه شنبه در نشست خبری پیش از ملاقات ایران و عراق در دور سوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا گفت: ما تا الان خوشبختانه توانسته ایم از دو ملاقات شش امتیاز کسب کنیم و صعودمان به دور دوم را قعطی کنیم. فردا هم یک بازی دیگر داریم که دیگر اهمیتی برای صعود ندارد. تمام بازیکنانم برای این بازی آماده هستند و فردا با تمام توانی که در اختیار داریم برابر ایران به میدان می رویم.

او گفت: تیم ملی عراق پیشرفت خیلی خوبی داشته است. به هر حال هر تیمی نقاط ضعفی دارد. در تیم ما هم نقاط ضعفی هست که باید بهتر گردد. بازی با ایران بسیار سخت است. چرا که آن ها بازیکنان سطح بالای زیادی دارند و برای این که برابر ایران پیروز شویم باید نهایت توان مان را به کار بگیریم. خیلی هم بازی برابر ایران نمی تواند سخت باشد. عراق قبلا پیروز شده ایران را شکست دهد و فردا هم می تواند به این مهم دست یابد. اگر در بهترین شرایط خودمان باشیم این اتفاق رخ می دهد.

وی ادامه داد: امیدوارم که بازیکنان عراق از کناره های زمین خیلی فعال باشند و خط هافبک ایران را از کار بیاندازند. این هم یک بازی است مثل بازی های دیگر. امیدوارم بتوانیم خط دفاع ایران را عقب ببریم.

کاتانچ گفت: ما بازی های ایران را در دو بازی اخیر دیدیم. آن ها تیم خیلی خوب و قدرتمندی هستند. قدرت تیم های ایران و عراق برابر نیست هر چند هر دو تیم امتیاز برابری دارند. هر دو تیم صعودشان را به دور بعد قطعی کردند. باید بتوانیم نسبت به دو بازی قبل خیلی بسته تر و منسجم تر بازی کنیم. به خاطر این که دو تیم صعودشان را قطعی نموده اند، فشاری روی بازیکنان نیست و امیدواریم همین مساله موجب ارائه بازی خوبی گردد. من امیدوار نیستم بلکه مطمئنم بازی خوبی می گردد.

او گفت: اگر بدانم بازیکنی برای بازی فردا خسته است، طبیعتا او را بازی نمی دهم و برای بازی حذفی او را حفظ می کنم. هیچ اجباری برای بازی در این ملاقات نیست. برای من فقط مهم است که مقابل ایران نمایش خوبی داشته باشیم. به نتیجه اهمیت نمی دهم. فقط امیدوارم فوتبال خوبی برابر تیم ایران انجام دهیم.

سرمربی اسلوونیایی عراق در واکنش به سوال خبرنگار عراقی مبنی بر این که چرا نسبت به بازی با ایران اهمیت کمی می دهد در حالی که اگر تیمش دوم گردد، با قرعه سخت تری رو به رو می گردد و این که آیا به دنبال برداشتن فشار از روی تیم است؟ گفت: خیر این طور هم نیست. قطعا هدف ما کسب برد برابر ایران است. حرف من این است که باید بتوانیم برابر تیم خوب ایران کیفیت مان را نشان دهیم و نمایش خوبی داشته باشیم. زمان بازی ها خیلی کم است. بعد از سه چهار روز باید بازی کنید و احتیاج است که سطح کیفی تیم تان بازی به بازی حفظ گردد.

وی ادامه داد: همه پیروزی را دوست دارند ولی وقتی تیم خوب بازی کند قطعا موقعیت گل هم به دست می آورد که به پیروزی برسد. خیلی وقت ها بوده که تیم من شکست خورده ولی من از عملکرد تیمم راضی بودم چون فوتبال خوبی بازی کردند. برخی وقت ها هم بود عصبانی بودم چرا که تیمم فوتبال خوبی بازی نمی نماید که شاید نتیجه هم گرفته باشد.

کاتانچ تاکید نمود: برای بازی با هر تیمی در مرحله بعد آمادگی داریم. اصلا مهم نیست که در دور بعد با قطر روبه رو شویم یا سوریه. تیم خوبی دارم و جو خوبی در تیم حاکم است. امیدوارم فردا برد با ما همراه باشد.

او در پاسخ به این سوال که چه اطلاعاتی از همام طارق و بشار رسن برای این مسابقه گرفته است؟ توضیح داد: برای این مسابقه اطلاعاتی از طارق گرفتم که توقع نداشته باشید به شما بگویم. این ها چیزهایی است که بین سرمربی و بازیکن می ماند. هر بازی هم داستان خودش را دارد.

سرمربی تیم ملی عراق یادآور شد: من فقط چهار ماه با تیم ملی عراق کار کردم. فکر می کنم کی روش نزدیک به هفت، هشت سال است که در تیم ملی ایران کار می نماید. قطعا او شناخت خیلی بیش تری نسبت به بازیکنانش دارد تا من که فقط چهار ماه سرمربی عراق بودم. شاید بتوانم بگویم تیم ملی ایران فیزیکی تر است ولی ما تیم سریع تری هستیم و بازیکنان سریعی داریم. فکر می کنم همین وجه تمایز دو تیم است. به هر حال تا فردا صبر کنید تا ببینید چه اتفاقی در زمین رخ می دهد.

وی در واکنش به این که به نظر می رسد آن ها از ایران می ترسند چرا که بازیکنانش در روزهای اخیر مصاحبه کردند و گفتند ایران را می بریم، گفت: من از هیچ ملاقاتی در دوران مربیگری ام نترسیده ام. ما با آرژانتین ملاقات محبت آمیز انجام دادیم. با تیم های خیلی قدرتمندی بازی داشتیم. بازیکنان من فردا بدون هیچ فشاری در زمین بازی خواهند کرد. این حرف من است. فوتبال خودمان را بازی کند.

کاتانچ تاکید نمود: به طور 100 درصد دنبال پیروزی هستیم ولی عوامل زیادی نتیجه را تغییر می دهند. هیچ ترسی از بازی با ایران ندارم.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به رفاقت دیرینه اش با برانکو، اطلاعاتی درباره تیم ملی ایران از او دریافت نموده است؟ گفت: خیر، به هیچ وجه از او درباره ایران سوال نکردم. من احترام زیادی برای برانکو قائل هستم و تمام تمرکزم روی تیمم است. من به هیچ وجه سوالی از برانکو درباره ایران نکردم.

از کاتانچ در ادامه سوال شد که شما صحبت هایی مبنی بر این داشتید که نقاط ضعف تیم ملی ایران بیش تر از نقاط قوت این تیم است. درست است؟ که او پاسخ داد: شما مطمئن هستید که من چنین صحبتی کردم؟ من اینطور نگفتم و نمی دانم درباره چه صحبت می کنید؟ حتی نمی دانم در عراق چه می گویند. من تمرکزم روی تیم خودم هستم. من چنین چیزهایی نگفتم. ایران تیم قدرتمند و خوبی است که در جام جهانی بازی نموده است و بازیکنان خوبی دارد و در گروه نیز عملکرد خوبی داشته است. فردا یک بازی از دقیقه یک تا 90 است و به مسائل دیگری نباید توجه کرد. ما باید کوشش کنیم تا نشان دهیم که تیم بهتری هستیم. بار دیگر تاکید می کنم هیچ چیز بدی درباره ایران نگفتم و احترام زیادی برای این تیم قائل هستم. فقط می توان گفت که ایران مثل هر تیمی نقاط ضعفی دارد و ما این را در بازی های اخیر دیدیم.

سرمربی عراق در سرانجام در پاسخ به سوالی گفت: با شما هم عقیده نیستم که تیم من تیم ضعیفی است. دو بازی داشتیم و در بازی نخست برابر ویتنام گل به خودی داشتیم و گل دوم هم مشکل بود. ولی در بازی بعد بهتر شدیم و پیشرفت داشتیم. من چیزهای آماری نمی دانم که چه شوت هایی به سمت دروازه ما زده شده است و دفاع من ضعف دارد یا خیر. من از عملکرد تیمم خصوصا خط دفاع راضی هستم. درباره مهند علی هم باید بگویم که من فقط می توان به بازیکنانم بگویم کم تر با موبایل و لپ تاپ وقت بگذارند. برای بازیکنان جوان مثل مهند این مساله سخت است که فشار رسانه ها را تحمل نمایند و به همین خاطر باید مدیریت شوند.

خبرنگار : مهدی روزخوش

دبیر خبر: داود حاجبیان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 631

به "کاتانچ: از برانکو درباره تیم ایران سوال نکردم، برد می خواهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاتانچ: از برانکو درباره تیم ایران سوال نکردم، برد می خواهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید