مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس

به گزارش گروه سرگرمی، یکی از مزیت هایی که لپ تاپ ها برای ما داشته اند خلاصی از سیم های فراوانی بود که کامپیوترهای خانگی به دور ما می پیچیدند. در حال حاضر هم نسل جدید ماوس ها و تجهیزات جانبی لپ تاپ ها بدون سیم (Wireless) ارائه می شوند و به راحتی هم قابل استفاده و قابل حمل و نقل هستند و برد بیشتری هم دارند.

مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس

اتصال یک ماوس بی سیم به لپ تاپ در نگاه اول شاید بسیار پیچیده به نظر آید، ولی در واقع بسیار آسان است. ماوس بی سیم (Wireless Mouse) بخش هایی همچون فرستنده و گیرنده دارد. دستگاه فرستنده در داخل ماوس قرار گرفته و قابل مشاهده نمی باشد، دستگاه گیرنده در اشکال متنوعی موجود است بعضی از آنها بسیار کوچکند و در حد و اندازه یک USB و بعضی مثل قلم هستند. در اکثر بسته های ماوس بی سیم یک CD وجود دارد که محتوی برنامه هایی (driver) است که به سیستم عامل ها کمک می کند تا ماوس را بشناسند.

اگر شما تمایل دارید که از سیم های اضافی متصل به کامپیوتر خلاص شوید، یک بسته ترکیبی ماوس و کیبورد را خریداری نمایید. اگر نگران کمبود درگاه های USB برای اتصال وسایل جانبی هستید می توانید از یک USB external استفاده نمایید. ماوس های بی سیم برای حمل و نقل راحت تر هستند و کوچک تر از انواع معمولی می باشند.

فناوری هر روز در حال پیشرفت می باشد، و وسایل جانبی کامپیوتر را به گونه ای می سازند که بدون سیم کار کنند. بهترین ابزار برای کسانی که همیشه مسافرت می کنند و از لپ تاپ استفاده می نمایند ماوس بی سیم خواهد بود. البته از این نوع ماوس ها برای کامپیوترهای رومیزی (PC) هم استفاده می گردد تا با خلاصی از سیم ها میزی مرتب تر داشته باشید. ماوس بی سیم هم مانند دیگر لوازم بدون سیم عمل می کند، سیگنال های رادیویی را با یک دستگاه فرستنده و گیرنده ارسال و دریافت می کند.

منبع مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس

انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1804

به "مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: نحوه اتصال موس بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ، مشکل اتصال موس وایرلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید