مشوق های مالیاتی ساماندهی اجاره مسکن شامل این افراد می گردد

به گزارش گروه سرگرمی، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تورم باعث شده تا مسکن به یک کالای سرمایه ای محبوب در کشور تبدیل گردد و مردم به خرید و نگهداری مسکن علاقه پیدا نمایند.

مشوق های مالیاتی ساماندهی اجاره مسکن شامل این افراد می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی آذری درباره اهداف طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن بیان نمود: بازار مسکن یک حوزه مرکب است که اگر ما بخواهیم بازار اجاره بها را کنترل کنیم حتما باید به اصل موضوع که خود زمین و مسکن است توجه داشته باشیم. بخشی از کنترل بازار مسکن به اقتصاد کلان کشور باز می گردد. بحث تورم و یکه تازی دلار در سطح کشور نیز از مولفه های اصلی تاثیرگذار بر بازار مسکن است که ما باید در عرصه اقتصاد کلان آنها را مدیریت کنیم.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال تورم باعث شده تا مسکن به یک کالا سرمایه ای در کشور تبدیل گردد. امروز مسکن در کشور ما محبوب ترین کالای سرمایه ای است. مردم علاقه دارند که مسکن خریداری نموده و آن را نگهداری نمایند فلذا بحث کنترل و مهار تورم برای کنترل بازار مسکن بسیار مهم است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در زمینه بازار اجاره بها نیز، طرحی که اکنون مجلس دنبال می نماید دارای 14 ماده است که بخش های مختلف را در بر می گیرد. در زمینه نیروی انسانی، این طرح در پی ساماندهی مشاوران املاک بوده و در کوشش است که تعارض منافع را در این حوزه برطرف کند چراکه اکنون این شبهه وجود دارد که بخشی از گرانی مسکن و اجاره بها به مشاورین املاک باز می گردد.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه مالیاتی نیز این طرح دو موضوع را دنبال می نماید؛ یکی بحث ضمانت اجرایی برای اخذ مالیات از خانه های خالی است. از سوی دیگر معافیت و مشوق های مالیاتی برای موجرهایی است که سعی می نمایند به خانه اولی ها یا کسانی که تازه ازدواج نموده اند خانه خود را اجاره دهند یا قراردادهای اجاره بلند مدت بنویسند.

آذری تاکید نمود: کوشش ما بر این است که مداخله گری دولت در بازار مسکن را کاهش دهیم. با پیش بینی مشوق هایی در این طرح کوشش کردیم تا با مشارکت خود مردم بتوانیم بازار اجاره بها را کنترل کنیم. بنده معتقد هستم مشکل اساسی بازار مسکن، تورم است اگر نتوانیم تورم را مهار کنیم، کنترل بازار مسکن نیز کار سختی خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 2221

به "مشوق های مالیاتی ساماندهی اجاره مسکن شامل این افراد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشوق های مالیاتی ساماندهی اجاره مسکن شامل این افراد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید