مردم هند: کمتر می خوریم اما به سینما می رویم، افزایش درآمدهای بالیوود در بحران مالی (

به گزارش گروه سرگرمی، سینما رفنن مردم هند با شاخص رژ لب قابل اندازه گیری است. شاخص رژ لب اصطلاحی است که توسط لئوناردو لودر مدیر موسسه استی لودر خلق شد.

مردم هند: کمتر می خوریم اما به سینما می رویم، افزایش درآمدهای بالیوود در بحران مالی (

هند از مدت ها پیش کاهش رشد اقتصادی را تجربه می نماید و هندی ها صرفه جویی را پیشه نموده اند. آنها الگوهای خود در خرید لباس یا استفاده از اتومبیل را تغییر داده اند اما درآمد بالیوود (سینمای هند) هرگز به این خوبی نبوده است. مردم هند سینمای بالیوود را راهی برای فرار از غم و سختی های زندگی روزانه می دانند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدای صندوق های پول برای خرید بلیت فیلم های پرفروش (بدون ترس 3) با بازی سوپراستار سلمان خان در باجه های فروش همچنان به گوش می رسد.

ورود چند هندی به سالن سینما- مردم هند میوه و سبزی کمتری می خرند و همچنان به سینما می فرایند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

خانم آنکیا مانک مانند میلیون ها نفر دیگر در صف خرید بلیت واقع شده است تا فیلمی را ببیند که در آن خان آدم بدهای فیلم را کتک می زند، می خواند و می رقصد، سوار بر خودرو به سمت غروب خورشید می راند و در نهایت فیلم به صورت سنتی، به خوبی و خوشی تمام می گردد.

این دختر جوان هندی، در 12 ماهه گذشته بیکار بود و به خانه خود بازگشت. او مجبور است برای پرداخت هزینه های جراحی پدرش صرفه جویی کند.

یکی از بهترین زمان های استراحت او خرید بلیت فیلم سینمایی است. او در شب های آدینه به سینما می رود.

این دختر 29 ساله که به تازگی به عنوان کارشناس بازاریابی درغرب شهر بارودا فعالیت می نماید، گفت: شرایط اقتصادی بسیار ناامید کننده است.

وی اضافه نمود: تماشای فیلم های سینمایی راهی عالی برای فرار از واقعیت است. او افزود: ما کمتر می خوریم اما به سینما می رویم.

او تنها کسی نیست که اینگونه فکر می نماید. در حالیکه رشد اقتصاد فصل گذشته هند به کمترین میزان خود در 6 سال گذشته رسیده است و دهلی نو کوشش می نماید اقتصاد را تکان دهد، تجارت فیلم با سرعت کامل پیش می رود.

فرار

هند با 1800 اکران (نمایش فیلم) در سال 2018، عنوان بزرگترین ماشین فیلم سازی دنیا به شمار می آید و بالاترین شمار ستاره را دارد.

با ورود و گسترش پخش کننده های ویدئویی دنیا مانند نت فیلیکس و آمازون پرایم، صنعت بزرگ شده سینمای هند همچنان قدرتمند ظاهر شده و تصورات هندی ها حفظ می نماید.

گیریش جوهار تحلیلگر تجارت فیلم مستقر در بمبئی در این باره گفت: در سال 2019 بالیوود بسیار خوب عمل نموده و در سه ماهه گذشته نسبت به دوره مشابه سال گذشته 15 درصد رشد نشان می دهد.

رونق اقتصادی سال گذشته بالیوود تا آنجا پیش رفت که یکی از وزرای هند، کاهش رشد اقتصادی این کشور را مبالغه آمیز خواند. این اظهار نظر با نقدها زیادی روبرو شد.

آمار و ارقام حکایت از کاهش توان خرید هندی ها برای کالاهای اساسی مانند میوه و سبزی دارد. با این وجود آنها بیش از هر زمان دیگری بلیت سینما می خرند.

قیمت بلیت در سینمای هند بسیار ارزان و حدود 1 دلار است- مرد جوان مقابل سالن سینما در هند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

کمال گیارچاندانی مدیر سینمای PVR به عنوان بزرگترین اوپراتور سالن های چندمنظوره هند در این باره گفت: فیلم در هند سرگرمی ارزانی در دوره رکود اقتصادی است.

وی اضافه نمود: یک بیننده سینما در شهر گرانی مانند بمبئی می تواند با 75 روپیه (1 دلار) در هوایی مطبوع و روی جایگاه های راحت، 3 ساعت از وقت خود را فیلم دیده و از مسائل فرار کند.

یک شام در رستوران های معمولی این شهر بسیار گران تر تمام می گردد.

صف خرید بلیت در مقابل یک سالن سینما در هند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

چاندانی در این باره گفت: در سال 2019- 2018 و با بدتر شدن اقتصاد هند، در آمد سالن های PVR حدود یک سوم افزایش یافت و به 435 میلیون دلار رسید. اما در امسال انتظار درآمد بیشتری از فیلم های سینمایی وجود دارد. زیرا مردم بیشتری برای فرار از مسائل زندگی به سینما پناه می آورند.

این فرایند شبیه اتفاقی است که در بحران اقتصادی دنیا در سال 2008 رخ داد. در آن دوره نیز با وجود اقتصاد لنگان هند، درآمد حاصل از فیلم های سینمایی افزایش یافت.

شاخص رژ لب

به دلیل سیستم پیچیده توزیع و پخش فیلم سینمایی در هند، منبع رسمی ای برای درآمد فیلم ها وجود ندارد.

آمار مربوط به پورتال باکس آفیس هند حکایت از افزایش 19 درصدی درآمد سینما بین سال های 2006 تا 2009 دارد. این منبع در هند قابل استناد است.

در مقابل با رشد اقتصاد در سال 2014 و پس از انتخاب نارندرا مودی نخست وزیر هند، درآمد سینمای این کشور به 511 میلیون دلار در مقایسه با سال قبل آن کاهش یافت. به گزارش وبسایت باکس آفیس هند، در سال 2013 درآمد سینمای این کشور 525 میلیون برآورد شد.

این فرایند با شاخص رژ لب قابل اندازه گیری است. شاخص رژ لب اصطلاحی است که در اوایل دهه اول قرن 21 توسط لئوناردو لودر مدیر غول آرایشی استی لودر خلق شد. او کوشش داشت فرایند افزایش خرید رژ لب در دوره رکود اقتصادی را توجیه کند.

براساس مطالعات وی مردم در حین روبرو با مسائل بزرگ به جای تفریحات پرخرج به سراغ دلخوشی های کوچک، ساده و کم خرج می فرایند.

به استثنای مجتمع های چند منظوره و لوکس قیمت بلیت سینما در هند نسبت به دیگر بازارهای دنیا بسیار پائین و سود آن بسیار کم است.

برای خانم سروتی کولکارنی طراح گرافیک، سینما فرصت ترک یک خانه مکوششی و باز کردن چشم اندازی به آینده است. وی به خبرگزاری فرانسه گفت: دانلود فیلم روی لپ تاپ یا گوشی تلفن همراهش به سادگی رفتن به سینما نیست.

--

بیشتر بخوانید:

رابطه افلاطونی ستاره هالیوود با ولیعهد سعودی (+عکس)

علت مرگ بازیگر بالیوود اعلام شد

ستاره بالیوود، برگ جدید هند برای رقابت اقتصادی با چین

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 612

به "مردم هند: کمتر می خوریم اما به سینما می رویم، افزایش درآمدهای بالیوود در بحران مالی (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم هند: کمتر می خوریم اما به سینما می رویم، افزایش درآمدهای بالیوود در بحران مالی ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید