مبلمان شهری در استان ما بسیار ناهنجار است ، حس برانگیزاننده و جلب کننده برای گردشگران در شهرهای استان وجود ندارد

به گزارش گروه سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران- حسینی پور با بیان این که در حوزه گردشگری نیازمند نقشه راه جدیدی هستیم تا از این موهبت در راستای برخورداری مردم عزیز بهره گیری کنیم، اضافه کرد: مازندران، استان بی نظیری است و باید جذابیت شهرها و روستاهایمان را به منظر گردشگران بیاوریم.

مبلمان شهری در استان ما بسیار ناهنجار است ، حس برانگیزاننده و جلب کننده برای گردشگران در شهرهای استان وجود ندارد

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران ردساری،، سید محمود حسینی پور، در جمع منتخبین شورای استان، با بیان این که شورای اسلامی شهرها و روستاها، تمرین مردم سالاری دینی به معنی حقیقی کلمه و سپردن مسئولیت های مهم اجتماعی، فرهنگی و خدماتی شهرها و روستاها به نمایندگان مردم است، گفت: انجام ماموریت های بزرگ در حوزه ماموریتی که منجر به گشایش در زندگی مردم و توسعه شهرها گردد، از جمله رسالت های شماست چرا که این شورا شان استانی دارد و نمایندگی استان مازندران در شورای مرکزی را دنبال می نماید.

وی اضافه کرد: اهمیت شوراها بر کسی پوشیده نیست، شورا، تمرین واقعی مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

حسینی پور، اضافه کرد: اگرچه عملکرد چند ساله شوراها نشانگر یک فراز و فرود است و با نقطه مطلوب فاصله داریم، لیکن حرکت شوراها در راستا تکاملی است.

استاندار، یادآور شد: جایگاه شوراها هرآنچه که پیشتر می رویم برای مردم بیشتر قابل توجه می گردد، چرا که مردم به جایگاه و نقش شوراها در مدیریت شهری پی برده اند و معتقدند بسیاری از گرفتاری هایشان در حوزه های مدیریت شهری بوسیله شوراها حل می گردد.

حسینی پور با بیان این که توجه به شوراها نشانه آن است که مردم برآنند تا مقدرات خود را در این حوزه به نمایندگان خویش بسپارند، توضیح داد: اعتماد عمومی به نقش و جایگاه شوراها یک دستاورد باارزش است.

وی با بیان این که از سوی دیگر، عملکرد بعضی از اعضای شوراهای اسلامی به آن نگاه مثبت اندکی خدشه وارد نموده است، بیان داشت: وقتی مردم مسئولیت کارهایشان را به ما سپردند توقع و حقشان این است که ما باید نماینده های شایسته ای برایشان باشیم.

استاندار تاکید نمود: هر مسئول در هر جایگاهی در نظام جمهوری اسلامی باید بگونه ای عمل نمایند که موجب تقویت اعتماد عمومی و امید مردم نسبت به آینده شان باشد. باید طوری رفتار کنیم که مردم نسبت به سرنوشت خود امیدوار باشند.

وی با بیان این که افتادن در راستاهای اشتباه و حواشی موجب می گردد تا شورا از وظیفه و رسالت راستین خود که نظارت بر مدیریت شهری در جهت مصالح مردم است، بازماند، اعلام کرد:

نظارت بر شهرداری ها به هر مقدار که کاهش یابد بهمان مقدار موجب تضییع حقوق مردم می گردد.

حسینی پور، تاکید نمود: هرجا که به فرایند نظارت در کشور ما خدشه وارد شد، انحراف و فساد از همان جا بروز پیدا کرد.

استاندار مهاجرت های گسترده از دیگر منطقه ها کشور به مازندران را موجب ایجاد نوسان در نمودارهای اجتماعی و فرهنگی در مدیریت شهری استان دانست و عنوان داشت: این نوسانات در ارزش گذاری های حواشی و داخل شهرها موثر واقع شد و نهایتا آسیب هایی به شوراهای ما وارد کرد که در شان شوراهای ما نبود و پیشگیری از این نوع مسایل باید در دستور کار شوراها قرار گیرد.

وی گردشگری را یکی از سه ظرفیت مهم مازندران نام برد و اضافه کرد: گردشگری در دنیای امروز دارای قواعد و چارچوبی است که اگر آن را نپذیریم، بهره ای از آن نخواهیم برد و در حد شعار باقی خواهد ماند.

استاندار با بیان این که در استان مازندران هیچ المان معین و معناداری در ورودی شهرها در تراز مازندران وجود ندارد، توضیح داد: مبلمان شهری و ورودی شهرها باید بنحوی طراحی و زیباسازی گردد که از منظر دیپلماسی اجتماعی، فرهنگی و مالی، کشورهای میمهانِ ما را نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه و تعامل دو سویه جذب کند.

حسینی پور، یادآور شد: مبلمان شهری در استان ما بسیار ناهنجار است و حس برانگیزاننده و جلب نماینده برای گردشگران در شهرهای استان وجود ندارد. شوراها باید به این موضوع ورود پیدا نمایند و شهرداران را بطور جدی به سوی تدارک این برنامه سوق دهند.

استاندار با بیان این که بدیهی ترین وظایف شهرداری ها ارائه خدمات اجتماعی است و بابت خدمات اجتماعی هیچ منتی بر مردم نداریم و اگر در شهرتان کاری کردید و کار موثری برای مردم انجام دادید، حتما مردم از شما قدردانی می نمایند، گفت: ضروری است مجموعه ای را در استانداری برای طراحی شرایط مناسب شهرهایمان به تناسب استان اول گردشگری ایجاد کنیم.

وی با اشاره به این که در حوزه گردشگری نیازمند نقشه راه جدیدی هستیم تا از این موهبت در راستای برخورداری مردم عزیز بهره گیری کنیم، اضافه کرد: مازندران، استان بی نظیری است و باید جذابیت شهرها و روستاهایمان را به منظر گردشگران بیاوریم.

استاندار، تاکید: شوراها از ظرفیت و مشورت نخبگان در برنامه ریزی و اجرای طرح های مرتبط با مدیریت شهری بهره گیری نمایند.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که سیستم اجرایی از هیچ یاری و حمایتی در جهت ایجاد تحول در برنامه ها تا تغییر در سیما و منظر شهری دریغ نخواهد کرد، گفت: شهرهای مازندران برای ایجاد المان های فاخر و زیبا و ایجاد فضاهای لازم برای توسعه گردشگری از هم سبقت بگیرند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1909

به "مبلمان شهری در استان ما بسیار ناهنجار است ، حس برانگیزاننده و جلب کننده برای گردشگران در شهرهای استان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلمان شهری در استان ما بسیار ناهنجار است ، حس برانگیزاننده و جلب کننده برای گردشگران در شهرهای استان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید