قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه قدیمی 10 متری ، 6 مدل متفاوت

به گزارش گروه سرگرمی، بشخصه برای من همیشه عکس های قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه و خانه های قدیمی خیلی مجذوب کننده و جالب هستند، چرا که نکات زیادی می توان از آنها یاد گرفت. اگر فکر می کنید دیگر جایی برای صرفه جویی و استفاده بهینه از فضا در آشپزخانه کوچک خود ندارید، بهتر است با دقت بیشتری به عکس های زیر نگاه کنید! شاید در نگاه اول همه چیز در نهایت خود قرار داشته باشد در حالی که می شود با اندکی برنامه ریزی هوشمندانه، فضاهایی را که قبلا بلا استفاده بودند، به مکانی کاربردی و سودمند تبدیل کرده و از طرفی آشپزخانه شاد و دلباز داشته باشید. در این مطلب می خواهم به معرفی آشپزخانه هایی با مساحت زیر 10 متر مربع بپردازم که همگی مورد بازسازی قرار گرفته اند.

قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه قدیمی 10 متری ، 6 مدل متفاوت

شکل های زیر قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه کوچک را نشان می دهد. شکل اول مربوط به مدل قدیمی است که از مد افتاده، تاریک و شلوغ دیده می شود و عکس دوم پس از بازسازی را نشان می دهد. جالب تر اینکه این بازسازی هزینه چندانی در پی نداشته، مساحت این آشپزخانه حدود 9.2 متر مربع است و کل هزینه تمام شده برای بازسازی آن که شامل تعویض کابینت ها، تعویض مدل سینک ظرفشویی، صفحه روکابینتی و سایر موارد به همراه هزینه نصب می باشد حدود 16 میلیون تومان برای خانه دار تمام شده است. تمام کابینت ها چوبی هستند و کفپوش و میز اپن هم از چوب درخت گیلاس ساخته شده.

آشپزخانه دوم هم تا حدود زیادی بسیار شبیه به آشپزخانه بالایی است. همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید، آشپزخانه در ابتدا بسته بوده و از طریق یک درب کوچک به اتاق نشیمن وصل می شد. اما پس از بازسازی دیوار جدا کننده اتاق نشیمن و آشپزخانه کاملا برداشته شده و آشپزخانه شکلی اپن و باز گرفته است. کابینت ها، دیوارها، سقف و کفپوش آشپزخانه هم به کلی با مدل های نو و بروزتر تعویض شده اند. همه این موارد کنار هم باعث شده دیزاین آشپزخانه بسیار روشن و شیک دیده می شود.

قبل از بازسازی:

بعد از بازسازی:

آشپزخانه سوم اما به مراتب کوچکتر از مدل بالایی است. این آشپزخانه فقط 6.5 متر مربع مساحت داشته و بازسازی کامل بروی آن صورت گرفته است. همانطور که در شکل اول مشاهده می کنید آشپزخانه قبل از بازسازی اصلا شبیه یک آشپزخانه نبوده و بسیاری از چیزها مانند کاشی کاری، لوله کشی، سیم کشی برق و کابینت ها باید به طور کامل نصب می شدند. شکل دوم نتیجه این بازسازی فوق العاده را نشان می دهد؛ واقعا باورش سخت است که این آشپزخانه همان آشپزخانه ایست که در شکل اول مشاهده کردید. از آنجایی که طراحی آشپزخانه کوچک زیر نیاز به کار و وقت بسیار داشت و از طرفی موادی با بالاترین کیفیت در نظر گرفته شدند (مانند کاشی های مرمری دیوار) هزینه کامل آن هم بسیار بیشتر از مدل بالایی تمام شده است، هزینه ساخت با در نظر گرفتن تمامی موارد و دستمزد کارکنان، رقم 150 میلیون تومان را نشان می دهد.

عکس های زیر قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه 8.3 متر مربعی را نشان می دهد که واقعا فضایی کافی برای کار باقی نمی گذارد اما بازهم با طراحی هوشمندانه نتیجه کار یک فضای روشن و امروزی شده است. البته همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، این فضا در ابتدا یک اتاق خواب بوده که به آشپزخانه تبدیل شده است. در یکی از دیوارها کاغذ دیواری نصب شده و باقی دیوارها دست نخورده هستند. با اینکه این آشپزخانه هم نیاز به تغییرات و نصب سیستم های لازم از پایه را داشته بازهم هزینه کار چندان بالا نرفته است. این نشان از هوشمندی خانه دار بوده که لوازم را با توجه به بودجه اش انتخاب کرده تا کل هزینه بازسازی از 40 میلیون تومان بیشتر نشود.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

این آشپزخانه هم مساحتی دقیقا برابر با 9.3 متر مربع دارد. شکل اول آشپزخانه قبل از بازسازی را نشان می دهد که بخاطر نبوده پنجره و قرار گیری بد دیوار، بسیار گرفته و تاریک بنظر می رسید اما در شکل دوم که پس از بازسازی را نشان می دهد با آشپزخانه ای لوکس، مرتب و بسیار روشن طرفیم. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید دیوار سمت راست کاملا برداشته شده تا به اتاق نشیمن کاملا متصل شود. با این کار خانه دار در حین آشپزخانه به راحتی می تواند با افراد داخل اتاق نشیمن گفت و کرده و آنها را ببیند. کناف سقف آشپزخانه در کنار دیوار پوش و کفپوش های سنگی زیبا، جلوه ای بسیار باکلاس و لوکس به این آشپزخانه داده است. هزینه کامل تمام شده برای بازسازی این آشپزخانه 100میلیون تومان بوده است.

مورد بعدی یک آشپزخانه بسیار قدیمی و بسته بوده که نیازی شدید به بازسازی داشت. این خانه متعلق به خانه ای 60 ساله است، در طول این 60 سال بغیر از کابینت و روکابینتی ام دی اف چیز دیگری تغییر نکرده بود. اما در بازسازی آشپزخانه از کابینت و روکابینتی چوب طبیعی استفاده شده و کاشی های دیوار بین کابینت هم با نمونه های رنگی تعویض شده، همچنین برای باز کردن بیشتر فضا، درب ورودی جای خود را به یک دروازه بزرگ تر داده که کاملا به راهرو متصل است. هزینه کل بازسازی این آشپزخانه 10 میلیون تومان شده است.

منبع: اتاق
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1740

به "قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه قدیمی 10 متری ، 6 مدل متفاوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه قدیمی 10 متری ، 6 مدل متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید