خبرنگاران امضای تفاهم نامه نوآوری و تجاری سازی فناوری های صنایع معدنی در کیش

به گزارش گروه سرگرمی، کیش- خبرنگاران- تفاهم نامه همکاری موسسه علوم و فنون کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه نوآوری ها و تجاری سازی فناوری های مشترک حوزه معدن و صنایع معدنی به امضا رسید.

خبرنگاران امضای تفاهم نامه نوآوری و تجاری سازی فناوری های صنایع معدنی در کیش

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش در مراسم انعقاد این تفاهم نامه با اشاره به استقبال واحدهای فناوری برای استقرار در این مرکز گفت: در حال حاضر 34 شرکت دانش بنیان در این مرکز استقرار یافته اند و بیش از 167 شرکت دانش بنیان متقاضی استقرارند.

مسعود توفیقی در ادامه افزود: این استقبال نشان دهنده ظرفیت های بسیار خوب منطقه آزاد کیش برای توسعه کسب وکارهای دانش بنیان و فناوری است که به عنوان یک مدل منحصر به فرد توسعه در جنوب کشور مطرح شده است.

در ادامه این نشست، مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این که توسعه و ارتقای نوآوری های حوزه معدن و صنایع معدنی به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است، افزود: همکاری های مشترک برای توسعه زیست بوم فناوری های معدن و صنایع معدنی، آموزش و توسعه زیرساخت های ترویجی و تحقیقاتی این حوزه از اولویت هایی است که این معاونت به کمک ظرفیت ایجاد شده بر بستر زیست بوم نوآوری در دستور کار خود قرار داده است.

کامبیز مهدی زاده با اشاره به ظرفیت های ارزنده جزایر خلیج فارس در حوزه زمین شناسی و معدن خاطر نشان کرد: ژئوتوریسم صحرایی و زیردریایی از محورهایی است که با کمک ایده های نوآورانه جوانان می تواند به خلق ارزش اضافه کرده و کارآفرینی منجر شود.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه دائمی معدن و موزه زمین شناسی در جزیره کیش نشان دهنده ظرفیت های بالای این منطقه است.

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تسهیل شرایط و فرآیند اخذ مجوز های مورد نیاز و تاییدیه های دانش بنیان، تجاری سازی طرح های پیروز و صادرات محصولات استارتاپ های معرفی شده را در دستور کار قرار می دهد.

همچنین معرفی و ارزیابی طرح های فناورانه و پروژه های پژوهشی کاربردی حوزه معدن برای استقرار و بهره برداری از امکانات مرکز نوآوری کیش و نیز حمایت از پروژه های کاربردی با هدف توسعه فناوری های زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی از دیگر وظایف این معاونت است.

به موجب این تفاهم نامه مؤسسه علوم و فنون کیش نیز فضای کافی را برای راه اندازی مرکز فناوری و نوآوری معدن و صنایع معدنی اختصاص خواهد داد و در برگزاری رویدادها و نمایشگاه های تخصصی مشارکت خواهد کرد. همچنین در جهت جلب مشارکت و تشویق به سرمایه گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی در اجرای ایده ها و طرح های نوآورانه و فناورانه برای تسهیل فرایند فروش محصولات خروجی در کنار برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای برای تقویت ظرفیت استارتاپ ها فعالیت خواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1153

به "خبرنگاران امضای تفاهم نامه نوآوری و تجاری سازی فناوری های صنایع معدنی در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امضای تفاهم نامه نوآوری و تجاری سازی فناوری های صنایع معدنی در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید