تقدیر کمیته المپیک از دولت و شورای نگهبان به خاطر تصویب اساسنامه

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، با توجه به خبر اعلام شده ازسوی دکتر طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای نگهبان، آنالیز و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشده و در واقع مورد تایید نهاده شد که خبر آن هم بر روی خروجی سایت رسمی شورای نگهبان نهاده شد.

تقدیر کمیته المپیک از دولت و شورای نگهبان به خاطر تصویب اساسنامه

بر پایه این گزارش فرایند تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک که یک فرایند 3 ساله بود، روز گذشته به پایان رسید. در واقع اصلاح آن با برپایی جلسات گسترده کارشناسی و طولانی در کمیته ملی المپیک همراه بود که در نهایت ابتدا به تصویب هیات اجرایی رسید.

سپس اساسنامه فوق در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک از سوی کلیه اعضا به تایید رسید و در مرحله سوم هم بمدت یکسال اساسنامه کمیته، در کمیسیون اجتماعی دولت مورد آنالیز و بازنگری نهاده شد.

در مرحله چهارم نیز اساسنامه کمیته در صحن دولت مطرح و به تصویب رسید و در سال 1399 به شورای نگهبان ارجاع داده شد که در نهایت با برطرف بعضی ابهامات و ایرادات جزئی، پایان عصر روز گذشته در نشست شورای نگهبان به تصویب و تایید نهایی رسید.

کمیته ملی المپیک وظیفه خود می داند از حمایت های همیشگی دولت و شورای نگهبان از جامعه ورزش کشور بخصوص تصویب و تایید نهایی اساسنامه کمیته ملی المپیک تقدیر و تشکر نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1870

به "تقدیر کمیته المپیک از دولت و شورای نگهبان به خاطر تصویب اساسنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر کمیته المپیک از دولت و شورای نگهبان به خاطر تصویب اساسنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید