7 اشتباه رایج در یخ زدایی از گوشت یخ زده

به گزارش گروه سرگرمی، موارد زیر اشتباهات رایج در بازکردن یخ گوشت هستند که بهتر است از انجام آن ها خودداری کنید.

7 اشتباه رایج در یخ زدایی از گوشت یخ زده

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران،بسیاری از ما برای یخ زدایی گوشت از روش هایی استفاده می کنیم که ممکن است برای سلامت مضر و حتی خطرناک باشد. بعضی از این روش ها می تواند ما را در معرض بعضی از باکتری های بالقوه کشنده قرار دهد. موارد زیر اشتباهات رایج در بازکردن یخ گوشت هستند که بهتر است از انجام آن ها خودداری کنید.

گوشت را در آب داغ قرار می دهید

این کار باعث می گردد محلی مناسب برای رشد باکتری های خطرناک ایجاد گردد. به جای این کار بهتر است گوشت را در یک ظرف آب سرد قرار دهید تا فرایند ذوب یخ گوشت را به شیوه ای ایمن سرعت ببخشید.

قبل از بازشدن یخ گوشت ادویه و چاشنی ها را به آن اضافه می کنید

با این کار ممکن است باعث بیمارشدن خود و اعضای خانواده تان شوید. توجه داشته باشید پیش از افزودن هر گونه چاشنی به گوشت، یخ آن باید کاملا باز شده باشد.

گوشت را برای یخ زدایی روی پیشخوان آشپزخانه قرار می دهید

رایج ترین اشتباه، قراردادن گوشت منجمد در دمای اتاق برای یخ زدایی است، اما این کار شوک حرارتی ایجاد می نماید که می تواند برای گوشت مضر باشد. برترین کار این است که گوشت را از فریزر به یخچال منتقل کنید و اجازه دهید یخ گوشت به تدریج و بدون آسیب رساندن به آن ذوب گردد. در دمای یخچال، باکتری ها دیرتر از زمانی که گوشت را روی پیشخوان آشپزخانه قرار می دهید رشد می نمایند. حتما گوشت را در ظرف یا کیسه فریزر بگذارید تا آب یا خون آن بقیه غذا ها را آلوده نکند.

گوشت منجمد را زیر شیر آب می شویید

بسیاری از ما عادت داریم برای سرعت بخشیدن به فرایند ذوب، گوشت منجمد را زیر آب شیر بشوییم، اما دلیلی برای شستن گوشت یخ زده وجود ندارد و با این کار فقط باکتری ها را به سینک ها، میز و اسفنج ها منتقل می کنید.

گوشت منجمد را مستقیم به قابلمه یا مایکروویو منتقل می کنید

این روش بی خطر است، اما ممکن است نتیجه خوبی در پی نداشته باشد. به خاطر داشته باشید که وقتی گوشت منجمد در تماس با حرارت مستقیم قرار می گیرد، سفت می گردد.

گوشت منجمد را با سشوار یخ زدایی می کنید

این روش ذوب نه تن ها بسیار وقت گیر است بلکه یخ گوشت را به طور یکنواخت ذوب نمی نماید و می تواند باعث افزایش تکثیر باکتری ها گردد.

بعد از دست زدن به گوشت منجمد دست هایتان را نمی شویید

یخ زده بودن گوشت به این معنی نیست که میزان زیادی باکتری در سطح آن وجود ندارد. همواره دست های خود را بعد از دست زدن به گوشت منجمد بشویید.

منبع:روزنامه جام جم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1791

به "7 اشتباه رایج در یخ زدایی از گوشت یخ زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اشتباه رایج در یخ زدایی از گوشت یخ زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید