پایتخت واقعی آبشار دنیا، تنها در 80 کیلومتری نیاگارا

به گزارش گروه سرگرمی، همیلتون، شهری در کانادا با بیش از 150 آبشار است با این حال شاید کمتر توریستی توجه اش به آن جلب شده باشد. در واقع باید آن را پایتخت آبشارهای دنیا نامید. برای آشنایی بیشتر با آبشارهای همیلتون با خبرنگاران همراه باشید.

پایتخت واقعی آبشار دنیا، تنها در 80 کیلومتری نیاگارا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وقتی نوبت به آبشارهای آمریکای شمالی می رسد معمولا اولین چیزی که به ذهن مردم خطور می نماید آبشار بزرگ و حیرت انگیز نیاگارا در مرز آمریکا و کانادا است.

اگر چه از شکوه و عظمت آبشار نیاگارا هر چه بگوییم کم گفته ایم اما بد نیست بدانید که تنها در فاصله 80 کیلومتری غرب این آبشار دیدنی، شهری به نام همیلتون قرار گرفته است که آن را منزلگاه آبشارهای دنیا می خوانند.

همیلتون درست به همان اندازه نیاگارا قابل توجه است اما اغلب نادیده گرفته می گردد!

شهر زیبای همیلتون در استان انتاریو در کانادا (Hamilton, Ontario, Canada) واقع در ساحل دریاچه انتاریو با بیش از 156 آبشار در محدوده شهر، به شهر آبشارها شهرت دارد.

شهر همیلتون تا به امروز نسبت به هر شهر دیگری در دنیا بیشترین آبشارهای شمارش و ثبت شده را در منظقه خود جای داده است.

با وجود اینکه هیچ آبشار واحدی در همیلتون ابعاد آبشار نیاگارا را ندارد (نیاگارا 50 متر ارتفاع دارد و در هر دقیقه 170 هزار متر مکعب آب از آن سرازیر می گردد) اما در عوض دارای مجموعه ای متنوع از آبشارهای دیدنی متعدد و بی نظیر است.

این تعداد و فراوانی آبشارها در همیلتون به لطف قرار دریافت آن در امتداد نیاگارا اسکارپ منت (Niagara Escarpment) است. خط الراسی قوسی شکل که در طول ناحیه دریاچه های بزرگ از ویسکانسین تا نیویورک گسترده شده است.

این خط الراس نتیجه سال ها فرسایش در امتداد گسلی بزرگ است و با توجه به شکل و موقعیت آن اغلب به عنوان استخوان پشت آمریکای شمالی (North Americas back bone) شهرت دارد.

تا همین اواخر حتی برای نیمی از ساکنان شهر تعداد واقعی آبشارهای شهر ناشناخته بود. اما در سال 2008 همه چیز تغییر کرد زمانی که یکی از اهالی بومی شهربه نام کریس اکلوند (Chris Ecklund) شهر آبشارها را تاسیس کرد. شهر آبشارها در واقع سازمانی غیر انتفاعی با هدف شناساندن آبشارهای شهر است.

تا قبل از آن مردم محلی درتعطیلات آخرهفته از تعدادی از آبشارهای شهر به عنوان محلی برای پیک نیک و شنا استفاده می کردند. اما هیچکس با اطمینان نمی دانست که همیلتون چه سرمایه ایی را در اختیار دارد.

جی پل (Jay Poel) راهنمای داوطلب شهر آبشارها می گوید:

هیچ کس به درستی نمی دانست واقعا شهر چند آبشار دارد بنابراین یک گروه از ما از سازمان های مختلف گرد هم آمدند تا با فرستادن مردم به معنای واقعی کلمه هر نهری را در جستجوی آبشار دنبال نمایند.

برای مدت زمان طولانی همیلتون به عنوان حیات خلوت انتاریو شناخته می شد به این علت که بیشتر صنایع تولیدی در اینجا واقع شده اند اما شهر آبشارها در کوشش برای تغییر این نگرش است.

سازمان شهر آبشارها در حال گردآوری آمار و اطلاعات دقیق وتطبیق با آبشارهای محلی در وبسایت خود است. این اطلاعات شامل مواردی چون نقاط دسترسی، عکس ها، ارتفاع و تاریخچه هر آبشار است تا از این طریق مردم و بازدیدنمایندگان بیشتری را برای ملاقات از آبشارها تشویق کند.

به هر فردی که برای بار اول به این منطقه می رود پل، آبشار 22 متری وبستر (Websters Falls) را پیشنهاد می دهد که یکی از بزرگترین آبشارهای شهر و بخشی از منطقه جرج ویلدرنس (Spencer Gorge Wilderness Area) است و شامل مسیرهای متعدد پیاده روی است. همچنین آبشار 21 متری تیفانی (Tiffany Falls) با یک سکوی بسیار دیدنی.

پل می گوید که او در حال حاضر با رهبران و سیاستگذاران شهر کار می نماید تا بتواند دسترسی به تعداد بیشتری از آبشارها را بهبود بخشد چرا که فعلا بیشتر آنها به وسیله مسیرهایی ابتدایی قابل دسترسی هستند.

هدف او ایجاد یک شبکه جامع و پیشرو است. او همچنین با انجام برنامه هایی مثل نورپردازی در تعطیلات آخر هفته و تعطیلاتی مثل آدینه مقدس (Good Friday) و روز سنت پاتریک (St. Patricks Day) در صدد جذب بازدیدنمایندگان بیشتری است. امید او این است که مردم به صورت اتوماتیک در برنامه سفر خود به نیاگارا همیلتون را هم قرار دهند.

در همیلتون می توانید تجربه ایی بسیار نزدیک و شخصی از آبشار را بدست آورید چیزی که واقعا در نیاگارا وجود ندارد. بدون شک این شهر برای دوست داران طبیعت بسیار دیدنی و بی نظیر است و سفر به منطقه اونتاریو برای ملاقات از نیاگارا بدون ملاقات از آبشارهای همیلتون کامل نمی گردد.

منبع: کجارو / smithsonianmag.com
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 777

به "پایتخت واقعی آبشار دنیا، تنها در 80 کیلومتری نیاگارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت واقعی آبشار دنیا، تنها در 80 کیلومتری نیاگارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید