مقامات نظامی یمن: تصمیم برای آزادسازی مأرب جدی است

به گزارش گروه سرگرمی، مقامات نظامی یمن در نشستی فوق العاده ضمن درخواست از بزرگان قبایل برای ارشاد مزدوران ائتلاف سعودی به منظور بازگشتشان به آغوش دولت نجات ملی یمن گفتند که اراده آزادسازی مأرب قاطع است.

مقامات نظامی یمن: تصمیم برای آزادسازی مأرب جدی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های یمنی از برگزاری یک نشست نظامی-قبیله ای فوق العاده در صنعاء به منظور آنالیز ساز و کار یکسره کردن نبرد در جبهه مأرب و گسترش کانال های ارتباط برای بازگشت مزدوران فریب خورده ائتلاف سعودی به آغوش دولت نجات ملی یمن خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، در این نشست که به ریاست علی الموشکی نائب رئیس ستاد کل ارتش یمن و با حضور عبدالله الحاکم رئیس ستاد اطلاعات نظامی و شماری از چهره ها و شخصیت های قبیله ای یمنی برگزار گردید، سرتیپ الموشکی خطاب به بزرگان قبیله ای یمن گفت: مسئولیت ملی و دینی شما ایجاب می نماید که با فریب خوردگان ارتباط بگیرید تا با خروج از مأرب و بازگشت به آغوش دولت، خودشان را از نابودی نجات دهند.

الموشکی گفت: فرزندان مأرب و ارتش و کمیته های مردمی هدفشان آزادسازی مأرب از چنگ اشغالگران و نه سقوط این شهر است و تا آزادسازی آخرین وجب از خاک وطن آرام نمی نشینند.

رئیس ستاد اطلاعات نظامی یمن نیز از اهمیت جدی عملیات نظامی برای آزادسازی مأرب گفت و تاکید نمود: بزرگان قبایل هم مکمل نقش ارتش و کمیته های مردمی هستند و می توانند فریب خوردگان یمنی را برای بازگشت به آغوش خانواده و وطنشان ارشاد نمایند.

پیشروی خوب نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن طی روزهای اخیر به سمت شهر راهبردی مأرب در شرق یمن، هراس دولت مستعفی و ائتلاف سعودی-آمریکایی را به همراه داشته است.

شهر مأرب اصلی ترین مرکز تجمع عناصر اخوانی الاصلاح است. حزبی که ستون فقرات نیروی پیاده دولت منصور هادی را تشکیل می دهد. به گفته کارشناسان نظامی، آزادی شهر مأرب می تواند تمامی معادلات جنگ یمن را تغییر دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1462

به "مقامات نظامی یمن: تصمیم برای آزادسازی مأرب جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات نظامی یمن: تصمیم برای آزادسازی مأرب جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید