تجربه یک کهکشانی کامل تر؛ رندهای سه بعدی گلکسی S11 را مشاهده کنید

به گزارش گروه سرگرمی، گلکسی S11، پرچم دار بعدی سامسونگ، قرار است یک گوشی هوشمند خاص باشد؛ یا حداقل بهتر است این چنین باشد.

تجربه یک کهکشانی کامل تر؛ رندهای سه بعدی گلکسی S11 را مشاهده کنید

در طول سال ها، سامسونگ طراحی گوشی های هوشمند خود را به خوبی به تکامل رسانده است که البته ممکن است بعضی کاربران با بعضی از بخش های این طراحی، مانند صفحه نمایش خمیده، موافق نباشند. اما در هر صورت، هر بار که برای اولین بار یک پرچم دار گلکسی را در دست می گیریم، با تجربه ای خاص روبرو می شویم. آخرین اقدام شایسته سامسونگ به کاهش حداکثری حاشیه های نمایشگر در پرچم داران گلکسی S10 و گلکسی نوت 10 باز می شود، اما پس از آن کمپانی کره ای چه در چنته دارد؟

گلکسی S11 در زمانی به بازار معرفی خواهد شد که می توان گفت گوشی های هوشمند دوره گذار خود را طی می کنند. طراحی سنتی گوشی های هوشمند به نهایت مرزهای خود رسیده است و به نظر می رسد گوشی های تاشونده با وجود اینکه هنوز در ابتدای راه قرار دارند، آینده خوبی خواهند داشت. گوشی های هوشمند معمولی در آخرین حد از تغییرات خود، با کاهش حداکثری حاشیه صفحه نمایش به بازار آمدند و ظاهرا پس از آن، افزایش خمیدگی صفحه نمایش (مانند سری میت 30 پرو با نمایشگر خمیده آبشاری) و جای دادن دوربین سلفی در زیر نمایشگر، تنها تغییراتی هستند که باید از آن ها انتظار داشته باشیم.

با توجه به اطلاعاتی که تا کنون منتشر شده است، می دانیم که سامسونگ از مدتی قبل در حال کار روی دوربین سلفی درون نمایشگر است. اما طبق اطلاعات ما، احتمالا این فناوری در گلکسی S11 حضور نخواهد داشت. در نتیجه، پرسش ما این است که برگ برنده سامسونگ برای موفقیت گلکسی جدیدش در میان رقبای اندرویدی و آیفون و حتی در مقابل نسل های قبلی خانواده گلکسی، چه خواهد بود؟

دوربین شگفت انگیز

هنگامی که صحبت از کیفیت عکاسی و فیلم برداری با موبایل در میان باشد، پرچم داران سامسونگ یکی از مدعیان اصلی محسوب می شوند. اما همه می دانیم که در سه سال گذشته هیچ انقلابی در زمینه سخت افزار دوربین گلکسی های پرچم دار رخ نداده است و کره ای ها تنها به پیروی از استانداردهای روز، به افزایش سنسورها اکتفا کرده اند. در حقیقت، خانواده پرچم داران گلکسی در این مدت همچنان از همان ابعادی برای سنسور اصلی دوربین استفاده می کرده اند که اولین بار گلکسی S7، پرچم دار سال 2016 سامسونگ، از آن بهره می گرفت. این در حالی است که در مدت مذکور، پیشرفت های بسکمک در زمینه سخت افزار دوربین گوشی های هوشمند اجرا شده تا ظرفیت های این بخش افزایش یابد.

با توجه به همین موضوع، بازار شایعات درباره دوربین گلکسی S11 حسابی داغ است و طبق آخرین شنیده ها، سامسونگ مشغول توسعه سنسوری بزرگتر با رزولوشن شگفت انگیز 108 مگاپیکسلی است که قرار است به عنوان دوربین اصلی گلکسی S11 به کار گرفته شود. در کنار این دوربین 108 مگاپیکسلی، یک دوربین تله فوتو که از متد بزرگ نمایی periscope (مشابه هواوی پی 30 پرو) بهره می گیرد نیز حضور دارد که زوم اپتیکال 5 برابری را ارائه می کند. با این حال، رزولوشن بالا و زوم اپتیکال ترندهایی بودند که در سال 2018 وارد دنیای گوشی ها شدند و سال آینده که گلکسی S11 معرفی شود، آن ها به استانداردی تبدیل می شوند که دو سال از عمرشان می گذرد. در این صورت، آیا سامسونگ نوآوری دیگری برای گلکسی S11 خواهد داشت؟

گلکسی S11 خوراکی ها و حتی پوست شما را تحلیل می کند…

طیف سنج دستگاهی است که با استفاده از پرتو فرو سرخ می تواند مواد شیمیایی تشکیل دهنده یک جسم را تجزیه و تحلیل کند. این فناوری با تاباندن پرتو فرو سرخ به سوژه و سنجش میزان انرژی موج هایی که باز می گردند، می تواند مواد تشکیل دهنده را تشخیص دهد. ناسا از دهه ها قبل از این فناوری استفاده می کند تا ترکیبات شیمیایی ستاره ها و سیاره های دور را معین کند و حالا این فناوری می تواند در جیب شما جای بگیرد. کره ای ها به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده اند که به یک موبایل مجهز به طیف سنج اشاره دارد.

اما کاربرد طیف سنج در گوشی تلفن همراه چه می تواند باشد؟ همان طور که در خبر چند روز گذشته، به طور مفصل از کاربردهای این سنسور گفتیم، موارد استفاده از طیف سنج متنوع است که یکی از مهم ترین آن ها کمک به پایش وضعیت سلامت کاربر است. برای مثال، شما می توانید یک تکه از میوه را توسط این سنسور بررسی کنید و اطلاعاتی درباره مواد مغذی و ارزش غذایی آن به دست آورید، یا میزان الکل موجود در نوشیدنی ها را اندازه بگیرید. کاربرد دیگر این سنسور احتمالا باعث خوشحالی علاقه مندان به سلفی خواهد شد؛ این سنسور می تواند در یک اپلیکیشن مراقبت از پوست به خدمت گرفته شود تا میزان رطوبت و چربی پوست کاربر را بسنجد و با ارائه تحلیل های لحظه ای و پیشنهاداتی برای مراقبت از پوست، به سلامت و زیبایی آن کمک کند.

احتمالات بسیار دیگری نیز وجود دارند که ممکن است پس از معرفی پرچم دار جدید کهکشانی ها، با آن ها آشنا شویم. البته پیش از این نیز یک گوشی هوشمند دیگر از این فناوری استفاده کرده است. در نمایشگاه CES 2017، گوشی هوشمند Changhong H2 به یک طیف سنج داخلی مجهز بود، اما این گوشی فقط یک نمونه مفهومی بود که هیچ گاه به تولید انبوه نرسید و بنابراین، سامسونگ اولین تولید کننده بزرگی خواهد بود که از این فناوری در محصولات خود استفاده می کند.

باز هم حاشیه های کمتر، باز هم حفره دوربین کوچکتر

با وجود اینکه سامسونگ اعلام کرده است که مشغول یافتن راه حلی مطمئن برای گنجاندن دوربین سلفی در زیر نمایشگر است، اما تمامی شایعاتی که تا به حال درباره گلکسی S11 منتشر شده اند، به این موضوع اشاره دارند که این گوشی به پنل Infinity-O مجهز خواهد بود که دوربین سلفی آن درون حفره جای می گیرد؛ مانند گلکسی S10 و گلکسی نوت 10. با این حال، این بار دوربین سلفی کوچکتر از دو پرچم دار قبلی است و مانند گلکسی نوت 10 در مرکز لبه بالایی قرار می گیرد.

ممکن است این سوال به ذهن شما هم خطور کرده باشد که چرا سامسونگ از دوربین های پاپ آپ (مانند وان پلاس 7 پرو) یا دوربین چرخان (مانند گلکسی A80) استفاده نمی کند. محتمل ترین پاسخی که به ذهن می رسد این است که این شرکت می خواهد پرچم دارانش همه چیز تمام باشند و یکی از مهم ترین ویژگی هایی که چند نسل است در پرچم داران خانواده گلکسی S و گلکسی نوت دیده ایم، مقاومت آن ها در مقابل آب و گرد و غبار است. اگر این شرکت از دوربین های مجهز به ساختار مکانیکی برای پرچم دارانش استفاده کند، مجبور است قید IP68 را بزند.

با توجه به رندرهای سه بعدی که به تازگی منتشر شده اند و با توجه به شنیده ها، ظاهرا حاشیه های اطراف نمایشگر حتی از نسل های فعلی نیز کمتر خواهد شد. در شایعات به این نکته نیز اشاره شده است که سامسونگ قصد دارد خمیدگی لبه های نمایشگر را بیشتر کند که یکی از روش های متداول برای کاهش حاشیه های اطراف آن است. کمپانی کره ای تا کنون پرچم داران زیادی را با نمایشگرهای خمیده معرفی کرده است که از نظر بعضی کاربران زیبایی گوشی را بیشتر کرده است و در عین حال، مورد اعتراض بعضی کاربران واقع شده است و در استفاده روزانه آن ها تداخل به وجود آورده است.

رنگ های بیشتر

در حال حاضر هیچ اطلاعی از تاریخ عرضه گلکسی S11 در دسترس نیست، ولی با توجه به تنوع رنگ زیبایی که در دو پرچم دار اخیر سامسونگ دیده ایم، انتظار داریم این روند در گلکسی S11 نیز تکرار شود و از ترکیب های گرادیانی یا تنوع رنگ بیشتری برای این پرچم دار استفاده شود.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 381

به "تجربه یک کهکشانی کامل تر؛ رندهای سه بعدی گلکسی S11 را مشاهده کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه یک کهکشانی کامل تر؛ رندهای سه بعدی گلکسی S11 را مشاهده کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید