آبشاری که غیب می شود!

به گزارش گروه سرگرمی، آبشار بسیار عجیبی در مرز بین آمریکا و کانادا وجود دارد که برای مدت زیادی به عنوان یک مقصد مرموز شناخته می شد. آبشار شیطان یک آبشار دوقلو است که در ادامه رودخانه برول در پارک سی آر مگنی وجود دارد.

آبشاری که غیب می شود!

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران،قسمت شرقی این آبشار مانند هر جای دیگری به دریاچه ای در پایین آن می ریزد، اما نکته عجیب این میباشد که قسمت سمت چپ این آبشار در حفره ای ریخته و ناپدید می گردد.

افراد زیادی از این ماجرای عجیب شوکه شده اند تا جایی که محققان زیادی به این منطقه آمده و روی آن تحقیق کرده اند.

مردم وسایلی را به درون آب انداختند تا جهت آن را ببینند، اما پس از آن هرچه جستجو کردند نتوانستند آن جسم را پیدا کنند. در حالیکه تا به حال هیچ کس این جرات را نداشته که به درون آب بپرد.

بر اساس افسانه های محلی گفته شده است که زمانی یک خودرو که نوجوانانی آن را هدایت می کردند کنترل خود را از دست داده و به درون آن افتاده است که توسط سوراخ بلعیده شده و پس از آن هرگز دیده نشده است، البته این ها افسانه های محلی بیش نیست، بیایید این قضیه رو از بعد علمی ببینیم.

آیا این آبشار عجیب به شهری زیرزمینی و ناشناخته در هسته زمین می رسد؟

جواب منفی است. وزارت منابع طبیعی مینه سوتا گفته است که آب این آبشار از راه های زیر زمینی عبور کرده و مجددا به بالای رودخانه بر می گردد. متخصصان و محققان با اندازه گیری بخشی از حجم آب فهمیده اند که آبی که قبل از جدا شدن جریان دارد با حجم آبی که از نقطه شروع آبشار با پایین سقوط می کنند یکسان می باشد. نتیجه این قضیه این است که آب آبشار شیطان در جایی به رودخانه برمی گردد.

یکی از محققان به نام گرین می گوید: (چیزی که ما حدس میزنیم اتفاق می افتد این بوده که آب به درون حفره می رود و مجددا به ابتدای آبشار (دقیقا جایی که آب فرو میریزد) برمی گردد.

برای اطمینان از این مورد، گرین و کالوین الکساندر، همکارانی در دانشگاه مینه سوتا، نقشه ای طراحی کرده اند که بتوانند به طور قطع نتیجه بگیرند که آب به کجا می رود. در جریان آب کم، آن ها یک رنگ فلورسنت، زیست تخریب پذیر را به حفره می اندازند و بررسی می کنند که این رنگ از کجا ظاهر می گردد.

خیر. دینامیک سیالات این مورد را نیز توضیح می دهد. الکساندر می گوید: (استخر غوطه وری زیر حرفه، یک سیستم باور نکردنی قوی از جریان های مجدد بوده که قادر به تجزیه مواد و نگه داشتن آن در زیر آب است تا زمانی که در بعضی منافذ به سمت پایین جریان یابد.)

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1643

به "آبشاری که غیب می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشاری که غیب می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید