چرا عراقی ها مرز مهران را به روی ایران بستند؟ ، ردپای تخلفات سنگین

به گزارش گروه سرگرمی، دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک بیان کرد که بسته شدن مرز مهران و معطلی کامیون های صادراتی در این مرز ربطی به شیوع ویروس کرونا ندارد.

چرا عراقی ها مرز مهران را به روی ایران بستند؟ ، ردپای تخلفات سنگین

به گزارش گروه سرگرمی سیدروح الله لطیفی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سابقه جابه جایی کالا از ایران به عراق اظهار کرد: از سال های گذشته کامیون های ایرانی وارد عراق نمی شدند و کامیون های عراقی با پلاک عراق در گمرک های ایران بارگیری و کالاها را به عراق منتقل می کردند.

وی اضافه نمود: اخیرا در استان واسط عراق (با مرکزیت کوت) تخلفات اداری سنگینی اتفاق افتاده و تعدادی از مسئولان در این دو استان دستگیر شدند که مسئولان گمرک هم جزو افراد دستگیر شده بودند. این موضوع باعث شده تصمیم گیری در این دو استان دچار مشکل گردد و کامیون های خالی از دوشنبه گذشته وارد تحویل بار نشوند.

لطیفی در خصوص این که چه زمانی مشکل مذکور رفع خواهد شد، شرح داد: آخرین اخبار حاکی از آن است که بعضی تجار و تشکل های صنفی برای مذاکره وارد ایران شده اند و مشکل به زودی حل خواهد شد. در واقع مذاکراتی هم توسط بخش خصوصی، استانداری ایلام و اداره کل گمرک ایران و تجار طرفین اجرا شده و پیش بینی می گردد این مشکل طی یکی - دو روز آینده رفع گردد.

سخنگوی گمرک در خصوص این که گفته می گردد بسته شدن مرز به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران است، نیز اظهار کرد: این موضوع هیچ ارتباطی به کرونا ندارد و به دلیل فقدان تصمیم گیری در گمرک عراق بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 784

به "چرا عراقی ها مرز مهران را به روی ایران بستند؟ ، ردپای تخلفات سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا عراقی ها مرز مهران را به روی ایران بستند؟ ، ردپای تخلفات سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید