واکنش سخنگوی وزارت خارجه به جهانی شدن دو شهر ایران ، دو شهر هم انتخاب نشدند

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ضمن تبریک پیوستن سنندج و بندرعباس به شبکه شهرهای خلاق جهان توسط یونسکو، آن را مجالی برای معرفی شهرهای ایران به جهان ارزیابی کرد.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به جهانی شدن دو شهر ایران ، دو شهر هم انتخاب نشدند

گروه سرگرمی - سیدعباس موسوی در پیامی که در توییتر منتشر کرد نوشت: شهرهای سنندج (در موسیقی) و بندر عباس (در صنایع دستی و هنرهای مردمی) پس از رشت (در غذا) و اصفهان (در صنایع دستی) به شبکه شهرهای خلاق جهان توسط یونسکو پیوستند. مجالی تازه برای شهرهای ایران تا از تجربه های جهانی استفاده کرده و داشته های خود را بیشتر و بهتر به جهانیان معرفی کنند.

  • + در این زمینه بیشتر بخوانید: دو شهر دیگر ایران جهانی شدند | فهرست کامل 66 شهر جهان که به شهرهای خلاق یونسکو اضافه شدند

حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون نیز در این زمینه گفت: یکی از وظایف مهم کمیسیون ملی یونسکو در همه کشورها استفاده از همه ظرفیت های موجود در سازمان جهانی به نفع کشور خود و پیگیری منافع ملی است. یکی از پروژه هایی که چند سالی است که در یونسکو مورد استقبال قرار گرفته، پیوستن به شبکه شهرهای خلاق و یادگیرنده است و کشورهایی که پیروز می شوند پرونده های کاملی را در این رابطه ارائه کنند و زیرساخت های خود را به حدی ارتقاء دهند که به عنوان شهر خلاق جهانی شناخته شوند اندک بوده و این شهرها می توانند داشته های خود را بهتر معرفی کنند و با این اتفاق شاهد ارتقای رفت و آمدها و رونق گردشگری و استفاده از تجربیات جهانی و انتقال تجربیات خود به دیگر کشورها باشیم.

وی با بیان اینکه 66 شهر در ماراتن دو ساله به شبکه شهرهای خلاق پیوستند که بندرعباس به عنوان شهر خلاق صنایع دستی و سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی از سوی یونسکو تایید شدند گفت: دو شهر دیگر نیز نامزد بودند و چیزی از شایستگی این شهرها کم نمی شود. از 246 شهری که امروز شهر خلاق هستند 4 شهر به ایران تعلق دارد و از همین امروز کارمان را برای دریافت دو سهمیه دیگر در دو سال آینده آغاز می کنیم.

پیش از این اصفهان و رشت به ترتیب در صنایع دستی و غذا به عنوان شهرهای خلاق جهان از سوی یونسکو انتخاب شده بودند.

منبع: چمدان
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 498

به "واکنش سخنگوی وزارت خارجه به جهانی شدن دو شهر ایران ، دو شهر هم انتخاب نشدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی وزارت خارجه به جهانی شدن دو شهر ایران ، دو شهر هم انتخاب نشدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید