واکنش حزب الله عراق به عدم خروج نیروهای آمریکایی، از همه سلاح های موجود استفاده می کنیم

به گزارش گروه سرگرمی، خبرنگاران : سخنگوی گردان های حزب الله عراق گفت، گروه های مقاومت با آتش بس مشروط و توقف حملات به نیروهای آمریکایی در عراق موافقت کرده اند و شامل همه گروه های مقاومت عراق به خصوص آن گروه هایی می شود که پشت حمله به نیروهای آمریکایی هستند.

واکنش حزب الله عراق به عدم خروج نیروهای آمریکایی، از همه سلاح های موجود استفاده می کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد محیی، سخنگوی کتائب حزب الله عراق در مصاحبه با رویترز تاکید کرد: این آتش بس با هدف اعطای فرصت به دولت عراق برای طرح جدول زمانی جهت خروج نیروهای آمریکایی از کشور است.

او ادامه داد: باید مصوبه مجلس در مورد درخواست خروج تمام نیروهای بیگانه از کشور توسط دولت اجرا شود.

محیی در عین حال تاکید کرد، هیچ جدول زمانی از سوی دولت برای اجرای این مصوبه تعیین نشده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، او گفت: تشکل های مسلح عراقی موافقت کردند تا حملات موشکی به سربازان آمریکایی را در این کشور متوقف کنند به شرطی که دولت عراق برنامه زمانی خروج نیروهای آمریکایی را ارائه دهد.

محیی بیان نمود: همه جناح های مقاومت (ضد آمریکایی) از جمله گروه هایی که به نیروهای آمریکایی حمله می کردند، شرایطی را برای برقراری آتش بس ارائه کردند.

وی افزود: اگر آمریکا اصرار به ماندن داشته باشد و به تصمیم مجلس احترام نگذارد، گروه های مقاومت از هر نوع سلاحی که در اختیار دارند استفاده خواهند کرد.

محیی همچنین ادامه داد: حملات موشکی به نظامیان آمریکایی و اماکن دیپلماتیک صرفاً یک سیگنال از عدم رضایت (آنها) از حضور ایالات متحده در این کشور است.

پیش از این وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود گزارش داده بود که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به مقامات عراقی در مورد برنامه بستن کامل سفارت آمریکا در بغداد در صورت عدم توقف حملات موشکی، هشدار داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1224

به "واکنش حزب الله عراق به عدم خروج نیروهای آمریکایی، از همه سلاح های موجود استفاده می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حزب الله عراق به عدم خروج نیروهای آمریکایی، از همه سلاح های موجود استفاده می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید