نرخ سوخت هواپیمای مسافری افزایش نمی یابد ، سوخت هواپیماها همان نفت معمولی با اندکی تغییر است

به گزارش گروه سرگرمی، مقصود اسعدی سامانی درباره قیمت سوخت برای هواپیماهای باری و مسافری و احتمال تغییر آن پس از تغییر قیمت بنزین از سوی دولت گفت: در حال حاضر سوخت برای هواپیماهای مسافری با قیمت هر لیتر 600 تومان به ما عرضه می شود و برای هواپیماهای باری و هلیکوپتر هم سوخت به قیمت فوب خلیج فارس (حدود 8 تا 9 هزار تومان) عرضه می شود.

نرخ سوخت هواپیمای مسافری افزایش نمی یابد ، سوخت هواپیماها همان نفت معمولی با اندکی تغییر است

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه جنس سوخت هواپیما، تقریباً همان نفت است به فارس گفت: قیمت فعلی سوخت هواپیما از هزینه تامین آن بیشتر هم است، زیرا به هر حال سوخت هواپیما، همان نفت معمولی است که با تغییر اندک، به سوخت هواپیما تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه فعلاً دولت برنامه ای برای افزایش قیمت سوخت هواپیماهای مسافری ندارد، گفت: به هر حال بخش حمل و نقل مسافری عمومی باید همیشه مورد حمایت دولت ها باشد.

اسعدی سامانی گفت: افزایش قیمت سوخت هواپیما های باری موجب شده است، جابه جایی بار در حمل و نقل هوایی کاهش بسزایی یابد و از سوی دیگر موضوع حمل تره بار که نیازمند حمل سریع است، به دلیلی گرانی هزینه جابه جایی با هواپیما، از حمل و نقل هوایی حذف شده است و امکان انتقال آن به بازارهای هدف از طریق حمل و نقل هوایی نیست.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: به دلیل گران بودن نرخ سوخت هواپیمای باری فعلا حمل بسیاری از کالاها با این مدل حمل و نقلی مقرون به صرفه نیست.

وی تاکید کرد: پس از افزایش نرخ سوخت هواپیماهای باری، حمل بار هوایی کاهش به سزایی یافت و از ظرفیت هواپیماهای باری کمتر استفاده می شود .

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1727

به "نرخ سوخت هواپیمای مسافری افزایش نمی یابد ، سوخت هواپیماها همان نفت معمولی با اندکی تغییر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ سوخت هواپیمای مسافری افزایش نمی یابد ، سوخت هواپیماها همان نفت معمولی با اندکی تغییر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید