میلیون ها امضا برای برکناری ترامپ جمع آوری شد

به گزارش گروه سرگرمی، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: بیش از 10 میلیون نفر در آمریکا با امضای چندین طومار برکناری دونالد ترامپ را از مقام ریاست جمهوری خواستار شدند.

میلیون ها امضا برای برکناری ترامپ جمع آوری شد

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا و چند سازمان ترقی خواه روز پنجشنبه در واشنگتن طومارهایی را ارائه کردند که در مجموع بیش از ده میلیون نفر آن ها را امضا کرده و از کنگره خواسته اند روند برکناری دونالد ترامپ را از مقام ریاست جمهوری آغاز کند.

رشیده طلیب و ال گرین، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و چند تن از نمایندگان انجمن ها و سازمان های غیردولتی مثل MoveOn و Womens March روز پنجشنبه در برابر ساختمان کنگره و در کنار تابلو بزرگی که روی آن نوشته شده بود ترامپ باید برکنار شود، یک کلید یو اس بی ارائه کردند که در آن امضای افرادی که خواستار عزل ترامپ از مقام ریاست جمهوری هستند، جمع آوری شده است.

ال گرین گفت: دلیلی که ما در این جا حضور داریم 10 میلیون امضایی است که در دستان ماست .

رشیده طلیب نیز که از ماه ها پیش بر ضرورت برکناری دونالد ترامپ از قدرت تاکید می کند، گفت: در این دوره به شدت تاریک که کشورمان در آن قرار گرفته است، به عقیده من زمان آن است که مبارزه کنیم .

­به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، رشیده طلیب که از ژانویه گذشته در مجلس نمایندگان عضویت دارد، ماه مارس با ارائه پیش نویس قطعنامه ای از کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان خواست تحقیق کند که آیا رئیس جمهور مرتکب تخلفاتی شده است که توسل به روند برکناری وی را توجیه کند.

اما رهبران دموکرات کنگره آمریکا در واکنش به فشارهای جناح ترقی خواه حزب که خواستار برکناری ترامپ هستند، مواضع معتدل تری دارند و معتقدند توسل به روند برکناری ترامپ که در نظرسنجی چندان از آن استقبال نشده است، می تواند منجر به دودستگی شدید در جمعیت 325 میلیون نفری آمریکا شود آن هم در زمانی که کشور به انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نزدیک می شود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 147

به "میلیون ها امضا برای برکناری ترامپ جمع آوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیون ها امضا برای برکناری ترامپ جمع آوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید