معاون مجلس آلمان خواهان لغو تحریم ها علیه ایران شد

به گزارش گروه سرگرمی، ایرنا نوشت: معاون رئیس مجلس آلمان (بوندستاگ) از آمریکا خواست با توجه به شرایط ویژه مقابله با کرونا در ایران، تحریم های این کشور را لغو کند.

معاون مجلس آلمان خواهان لغو تحریم ها علیه ایران شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

توماس اوپرمان معاون رئیس مجلس آلمان بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه ایران به منظور هموار ساختن راه مقابله با همه گیری کرونا در این کشور تاکید نمود.

این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) در گفت وگو با شبکه ار. ت. ال. (RTL) این کشور لغو تحریم ها دست کم باید تا زمانی که ایران از نظر مالی قادر باشد که بر شرایط بحرانی موجود فائق آید، ادامه داشته باشد.

قرار است موضوع گام های مشترک دنیای برای متوقف کردن همه گیری کرونا و تاثیرات مالی آن در نشست مجازی سران گروه 20 به ریاست عربستان سعودی مورد بحث و آنالیز قرار گیرد.

این در حالی است که نمایندگان هشت کشور دنیا در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بر اثرات منفی تحریم ها در مبارزه با کووید-19 تاکید نمودند و نسبت به پیامدهای ادامه تحریم ها هشدار دادند.

این نامه روز چهارشنبه به امضای نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، کوبا، کره شمالی، عراق، ونزوئلا و نیکاراگوئه در سازمان ملل متحد رسیده است.

در این نامه خطاب به آنتونیو گوترش آمده است: با توجه به بحران ناشی از کووید-19 که سازمان دنیای بهداشت هم آن را تایید نموده، بدون شک این شرایط بزرگترین اورژانس بهداشت عمومی زمان ما است. اگرچه در زمانی اتفاق می افتد که چندجانبه گرایی مورد حمله قرار می گیرد اما فرصتی بی نظیر برای موفقیت در چند جانبه گرایی و تقویت آن است.

در همین حال 338 سازمان غیردولتی در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل ضمن خواهان برطرف تحریم ها علیه ایران تاکید نمودند: سازمان ملل متحد تا به امروز نتوانسته است به وظایف قانونی خود در الزام دولت آمریکا به رعایت مقررات حقوق بشری عمل کند.

هفت شبکه تخصصی سازمان های مردم نهاد، 22 سازمان مردم نهاد دارای مقام مشورتی در سازمان ملل متحد، 9 انجمن دوستی ایران و سایر کشورها و 300 سازمان مردم نهاد ملی و استانی، به آنتونیوگوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در رابطه با ضرورت برطرف تحریم های یکجانبه و غیرانسانی آمریکا در شرایط شیوع بیماری کرونا نامه نوشتند.

در متن نامه این سازمان ها به دبیرکل سازمان ملل متحد آمده است: حق برخورداری از بهداشت و سلامت عمومی یکی از حقوق بنیادین شناخته شده در نظام بین المللی حقوق بشر است که در اسناد گوناگون بین المللی جایگاهی پایدار دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 879

به "معاون مجلس آلمان خواهان لغو تحریم ها علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون مجلس آلمان خواهان لغو تحریم ها علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید