ماجرای حمل ونقل معلمان کنکور با آمبولانس های خصوصی چیست؟

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس اداره آمبولانس های خصوصی سازمان اورژانس کشور در خصوص حمل و نقل معلمان با آمبولانس توضیحاتی ارائه داد.

ماجرای حمل ونقل معلمان کنکور با آمبولانس های خصوصی چیست؟

به گزارش، ماجرای سوءاستفاده برخی معلمان کنکور از اورژانس از جایی شروع شد که علی عبدالعالی، استاد دانشگاه، زمانی که در گفتگو با ایسنا به آسیب ها و حواشی کلاس های آمادگی کنکور می پرداخت، گفت: عده ای از معلمان خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می کنند.

این معلم های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می دهند که آن ها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برساند که البته این پول در مقابل شهریه های هنگفتی که می گیرند چیزی نیست.

اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟ حرف های او آن قدر عجیب و غیرمنتظره بود که در روز های اخیر بار ها و بار ها نقل محافل شده و در فضای مجازی هم بسیاری درباره این موضوع نوشته اند؛ نکته ای که این بار موضوعش نه فقط مسأله کنکور و معلمان آن، بلکه معضل و حفره ای عظیم در نظام درمانی کشور است. مجتبی لهراسبی، رئیس اداره آمبولانس های خصوصی سازمان اورژانس کشور، اما روایتش از این ماجرا به گونه ای دیگر است و می گوید تخلفاتی از این دست، کار آمبولانس های بخش خصوصی و دولتی نیست.

متاسفانه در دو سالی که در این سِمت مشغول هستم شاهد چنین تخلفاتی بوده ایم، هرچند بزرگنمایی هایی هم انجام گرفته است. اما مسأله اینجاست که این تخلفات از آمبولانس های بخش دولتی و خصوصی سر نزده و من شاهد چنین مواردی نبوده ام.

خیر، این طور نیست. متاسفانه مدت هاست ما با مسأله آمبولانس های غیرمجاز درگیریم. آمبولانس هایی که زیر نظر هیچ کجا نیستند و در تخلفی آشکار، ماشینی عادی به صورت آمبولانس درآمده و به راحتی از آن کسب درآمد می کنند. حتی شما می توانید آگهی خرید آن ها را در دیوار ببینید و آمبولانس های پژو 405 هم وجود دارد که خیلی عجیب است. به همین راحتی خرید و فروش می شود. یک بار یکی از این افراد که از دیوار خریده بود را گرفتیم و او گفت پسرخاله اش مدتی است با این آمبولانس ها کار می کند و درآمد خوبی دارد و او هم ترغیب شده و خریده. هرچند آمبولانس ها به نام افراد نمی شود و وکالتی است، اما درنهایت با این آمبولانس ها علاوه بر معلمان کنکور، غذا هم جابه جا می کنند و ممکن است کار های خلاف دیگر هم انجام دهند که از آن ها بی اطلاعیم. این مسأله از نگاه امنیتی هم خطرات بسیاری دارد.

سال 1396 که تازه به این بخش آمدم، به دستور رئیس سازمان به پلیس نامه زدم. آن زمان پلیس گفت دستور قضائی لازم است و ما نمی توانیم آمبولانس ها را بدون حکم قضائی توقیف کنیم. آن ها می گفتند اگر آمبولانس واقعی را نگه داریم و مریض بدحالی فوت کند یا مسئله ای پیش بیاید ما مقصر می شویم. سال گذشته به دادستان کل کشور نامه زدم و از او خواستم به این مسأله رسیدگی کند و ایشان هم به سردار رحیمی دستور رسیدگی دادند، اما به دلیل بروکراسی اداری هنوز به نتیجه نرسیده است.

؟

نمی گویم صددرصد مطمئنم، چون به هرحال هر اداره ای ممکن است متخلف داشته باشد، اما مسأله اینجاست که ما در سال های اخیر نظارت هایمان خیلی افزایش یافته است. گشت های سیار گذاشته ایم و سامانه ای هم وجود دارد که رفت وآمد و ماموریت افراد در آن ثبت و پیگیری می شود. به همین دلیل امکان تخلف این آمبولانس ها خیلی کم است.

آمبولانس های اصلی برچسب سلامت دارند و ما به پلیس هم اعلام کرده ایم که در صورت دیدن ماشین هایی که این برچسب را ندارند آن ها را متوقف کنند. اما مشکل دیگر اینجاست که این ماشین ها سیارند و نمی دانیم کجا هستند که در صورت شکایت بتوانیم جای آن ها را تعیین کنیم. در نهایت باید بگویم ما نیازمند سازوکار اجرایی برای این اتفاق هستیم و امیدواریم حالا که رسانه ای شده هرچه زودتر چاره ای اندیشیده شود.

منبع: شهروند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 221

به "ماجرای حمل ونقل معلمان کنکور با آمبولانس های خصوصی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حمل ونقل معلمان کنکور با آمبولانس های خصوصی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید