لبنان، احضار عضو ارشد جریان 14 مارس به دادگاه

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس فراکسیون گروه 14 مارس برای رسیدگی به پرونده معروف 11 میلیارد دلاری به دادگاه احضار شد.

لبنان، احضار عضو ارشد جریان 14 مارس به دادگاه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العهد سرقت اموال عمومی لبنان موضوع جدیدی نبوده و از ده ها سال قبل آغاز شده است. در این سال ها هزاران میلیارد لیره از خزانه دولتی گم و دزدیده شده و با این وجود که مدارک موثقی در این زمینه موجود است٬ تاکنون هیچکس مورد محاکمه قرار نگرفته است. یکی از معروف ترین پرونده های فساد اقتصادی در لبنان متعلق به فواد سنیوره نخست وزیر اسبق این کشور است که در سال های 2006و 2008 حدود 11 میلیارد دلار را بدون هیچ گونه پوشش قانونی هزینه کرد.

قاضی علی ابراهیم دادستان کل اقتصادی لبنان٬ با مدیر خزانه داری و مدیر حسابداری اقتصادی و دو نفر از مشاوران سنیوره نیز به عنوان چند تن از متهمان به فساد ملی در این کشور نیز صحبت کرد؛ اما تاکنون به بهانه عدم وجود هیچ دلیل قاطعی به جز هرج مرج حاکم بر فضای اقتصادی و اقتصادی کشور٬ هیچ یک از متهمان به فساد دستگیر نشده اند.

اکنون پس از ماه ها انتظار٬ دیشب قاضی غسان عویدات به فواد سنیوره خبر داد که قاضی علی ابراهیم خواستار یک جلسه استماع با وی در روز پنجشنبه شده است. البته این جلسه به دلیل عذر سنیوره به 14 ماه جاری موکول شد.

در این میان ساده ترین موضوعی که در خصوص پرونده فواد سینوره مطرح می شود٬ چگونگی هزینه کردن 11 میلیارد دلار بدون هیچ پوشش و توجیه قانونی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 513

به "لبنان، احضار عضو ارشد جریان 14 مارس به دادگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، احضار عضو ارشد جریان 14 مارس به دادگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید