ضابطیان: رادیو هفت جدید از جنس کروناست، ریسک عظیم یک گروه خاطره ساز

به گزارش گروه سرگرمی، منصور ضابطیان درباره فصل جدید رادیو هفت و ویژگی های آن در دوران کرونا، مانند تصویربرداری آیتم ها از منازل مجریان و هنرمندان توضیحاتی ارائه کرد.

ضابطیان: رادیو هفت جدید از جنس کروناست، ریسک عظیم یک گروه خاطره ساز

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، منصور ضابطیان درباره فراوری سری جدید برنامه رادیو هفت پس از چند سال تعطیلی و بازگشت دوباره به قاب تلویزیون با این برنامه خاطره ساز بیان نمود: خود ما خیلی قصدی نداشتیم رادیو هفت را بسازیم و فکر می کردیم این برنامه خاطره هایش برای مردم جذاب است و باید اجازه بدهیم خاطره هایش باقی بماند. اگر هم می خواهیم در تلویزیون کار کنیم باید با برنامه و فرم دیگری کار کنیم.

وی ادامه داد: با این حال در سه ماه گذشته به طرز شگفت انگیزی با این نظر مردم در فضای مجازی روبرو بودیم که در شرایط فعلی احتیاج به آرامش دارند و برنامه ای مثل رادیو هفت می خواهند که این نظر ها همزمان شد با تغییر مدیریت ها در تلویزیون که شرایط بهتری را برای کار فراهم می کرد. شبکه آموزش که خانه اول رادیو هفت بود و مدیران شبکه هم لطف داشتند و این پیشنهاد را دادند که ما رادیو هفت را مجدد آغاز کنیم.

ضابطیان اظهار کرد: تیم ما تصمیم گرفت دوباره با رادیو هفت در تلویزیون ظاهر گردد، چون واقعاً احتیاج جامعه به داشتن آرامش در شرایط کروناست به ویژه این شب ها که منع تردد است و مردم ساعت بیشتری را در خانه سپری می نمایند باعث می گردد بخواهید برنامه ای بسازید تا مردم حداقل ساعتی از این فضای حاکم بر جامعه دور شوند.

نگرانی عظیم برای تیم رادیو هفت و طرفدارانشان

وی درباره ریسک موفقیت این برنامه در فراوری دوباره و اینکه چقدر نگرانی دارند شرح داد: طبیعتاً این نگرانی خیلی عظیم است هم برای ما هم طرفدارانمان که ممکن است این اتفاق بیفتد. علاوه بر آن مردم باید بدانند که الان شرایط فراوری برنامه ای با تنوع رادیو هفت خیلی فرق نموده است و مثلاً بعضی آیتم های مصاحبه را که در برنامه معمول بود نمی توانیم داشته باشیم، چون آدم ها را نمی توان به استودیو بسته آورد و یا آیتمی که تبادل نظر با بچه ها بود دیگر امکانپذیر نیست و بچه ها را نمی توانیم به بلک باکس ببریم، چون تا سرانجام کرونا اصلاً نمی خواهیم این ریسک را قبول کنیم تا خدای ننموده مسئله ای پیش بیاید.

ضابطیان درباره شرایط جدید فراوری نیز گفت: فیلمبرداری در شرایط بسته و با حدود 10 تا 15 نفر از عوامل در یک اتاق در بسته بسیار خطرناک است و بر این اساس ما ساختار رادیو هفت را کمی تغییر داده ایم و استودیو های شماره 2 و اتاق بلک باکس را نداریم. ما قرار است به نوعی رادیو هفت در خانه بسازیم یعنی همه دوستان شامل مجری و هنرمند از منازل خود گویندگی و اجرا می نمایند به غیر از استودیو برنامه که با یک مجری در جام جم فعال خواهد بود. باقی افراد متن ها را از خانه های خود می گیرند با امکاناتی که ما برایشان می فرستیم تا در منازل خود تصویربرداری نموده، کادربندی نمایند و یا آموزش هایی برای این امور فنی صدا و تصویر می دهیم که مجموع این ها فراوری را هم سخت تر و هم گران نموده است.

رادیو هفتی از جنس دوران کرونا

مجری رادیو و تلویزیون درباره این شرایط جدید اظهار کرد: ما باید دوربین، میکروفن و… برای عوامل بفرستیم و مدیریت این شرایط خیلی سخت است با این حال خواستیم رادیو هفتی که در دوران کرونا به خانه های مردم می آید از جنس همین دوران باشد و با آنچه که پیش از این پخش می شده است متفاوت باشد. امیدوارم این تنوع و گوناگونی لوکیشن ها هم برای مردم جذاب باشد.

وی درباره تجربه های جدید مصاحبه و برنامه سازی در جهان که ما سراغ آنها نرفته ایم، گفت: بعضی از آنها اصلاً اینجا امکان پذیر نیست اینجا با شرایط اینترنت و سرعت آن نمی توان مصاحبه های اینترنتی انجام داد. مهمترین دلیل هم این است که نرم افزار هایی وجود دارد که ما نمی توانیم به واسطه تحریم تهیه کنیم و علاوه بر آن پهنای باند و سرعت اینترنت اجازه نمی دهد کیفیت خوبی را با اسکایپ تهیه کنید. اگر ما هم این امکان را داشتیم خیلی کار ها را پیش می بردیم.

ضابطیان در واکنش به نبود خلاقیت در برنامه سازان اظهار کرد: حتماً اگر این امکانات باشد خلاقیت و علاقه اش وجود دارد. چه کسی بدش می آید در جایی از جهان باشد و با فرد دیگری در گوشه ای از جهان با تصویر و صدای عالی تبادل نظر کند. چالشی است که واردش شده ایم و آزمون و خطا می کنیم. آنچه همچنان در رادیو هفت هست و ما به عنوان اصل اساسی به آن توجه داریم مساله آرامش است و به دور از همه جنجال ها از گرانی و کرونا و… با پذیرش اینکه خودمان هم درگیرش همه این گرفتاری ها هستیم می خواهیم کاری کنیم که مردم در یک ساعت آرامش نسبی داشته باشند.

بازگشت محمد بحرانی و قصه خوانی امیرعلی نبویان

وی درباره مجریانی که در این فصل با آنها همکاری دارد شرح داد: شاهین شرافتی، اسماعیل باستانی، رشید کاکاوند، محمد بحرانی از جمله دوستانی هستند که پیش از این با آنها همکاری داشتیم و باز هم در برنامه حضور دارند در تلاشیم یکی دو نفر گوینده دیگر را اضافه کنیم.

این روزنامه نگار و برنامه ساز درباره برنامه شب یلدا هم بیان نمود: در شب یلدا یک برنامه سه ساعته داریم و از ابتدای دی هر شب و به صورت روتین برنامه خواهیم داشت. برنامه هم شامل آیتم ها و فضای معمول مثل قصه، شعر، متن و موسیقی می گردد ما در تلویزیون فقر موسیقی خوب داریم و در این برنامه موسیقی هایی از دل تاریخ بیرون می کشیم. امیرعلی نبویان هم قصه هایی به اسم پسر سالار دارد که می خواند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1363

به "ضابطیان: رادیو هفت جدید از جنس کروناست، ریسک عظیم یک گروه خاطره ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضابطیان: رادیو هفت جدید از جنس کروناست، ریسک عظیم یک گروه خاطره ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید