صادرات کالاهای ایرانی به ایتالیا به وسیله بورس کالا

به گزارش گروه سرگرمی، خبرنگاران: در پی بازدید هیات بلندپایه مالی ایتالیا از بورس کالا، طرفین بر توسعه همکاری های تجاری و مالی بین دو کشور به وسیله بورس کالای ایران و استفاده از ظرفیت تالار صادراتی این بورس برای صادرات کالاهای ایرانی به ایتالیا تاکید کردند.

صادرات کالاهای ایرانی به ایتالیا به وسیله بورس کالا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه سرگرمی به نقل از بورس کالا؛ با توجه به برنامه دولت ایتالیا برای توسعه مناسبات مالی با اقتصادهای نوظهور، هیات بلند پایه مالی کشور ایتالیا به ریاست جورجیو جوانولی، رییس بخش هفتم وزارت توسعه مالی ایتالیا و همراهی معاون و مدیر بخش همکاریهای بین المللی آژانس بازرگانی خارجی این کشور(ICE)، دبیرکل انجمن تجارت خارجی ایتالیا(AICE) و مشاور انجمن تجارت خارجی ایتالیا، در نشست مشترکی با مدیران ارشد بورس کالای ایران شرکت کردند.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل بورس کالای ایران در این نشست با اشاره به کارنمودهای این بورس در اقتصاد ملی و اعتقاد دولت ایران به مکانیسم عرضه و تقاضای بورس کالا، در مورد نقش مشخص کننده این بورس در شفاف سازی بازار کالاهای ایرانی گفت: بورس کالای ایران به عنوان یکی از نهادهای بازار سرمایه ایران، در سال های گذشته توسعه پرشتابی را تجربه نموده است و در حال حاضر محصولات پتروشیمی سهم عمده در معاملات بورس کالا را دارد.

حسین پناهیان اضافه کرد: محصولات فلزی و معدنی نیز در صندلی بعدی معاملات بورس کالا نهاده شده است که بخشی از این محصولات به وسیله تالار صادراتی این بورس به خارج از کشورها صادر می گردد.

این گزارش می افزاید: مدیر بخش همکاریهای بین المللی آژانس بازرگانی خارجی ایتالیا (ICE) نیز در این دیدار با بیان این که سفر ما به ایران در راستای پروژه راهبردی توسعه مناسبات مالی ایتالیا و ایران انجام شده است گفت: ورود هیات مالی ایتالیا به کشور ایران براساس مطالعه و ارزیابی دقیقی بوده است که ما نسبت به پتانسیل های مالی ایران داشته ایم.

فرانچسکو پنسابنه با تاکید بر اینکه ایران اولین کشور هدف پروژه راهبردی توسعه مناسبات مالی ایتالیا بوده است شرح داد: ایران دومین شریک تجاری ایتالیا در گذشته بوده است و ما کوشش داریم باتوجه به فصل جدید سیاسی که در پیش است، مناسبات تجاری خود را با ایران توسعه دهیم و بدون شک بورس کالای ایران می تواند یکی از دروازه های توسعه و هموار سازی مناسبات تجاری ایران و ایتالیا باشد.

مدیر بخش همکاریهای بین المللی آژانس بازرگانی خارجی ایتالیا در ادامه گفت: بورس های کالایی در دنیا به عنوان نمادهای اقتصاد مدرن به شمار می روند و ما درصدد شناسایی امکان واردات مستقیم کالاهای ایرانی در حوزه مشتقات هیدروکربوری شامل اوره و پلی اتیلن، مواد معدنی و آهنی، مرمر ، سنگ های تزئینی و سیمان به ایتالیا هستیم و معتقدیم می توان از ظرفیت تالار صادراتی بورس کالای ایران برای این منظور استفاده کنیم.

لازم به ذکر است در این نشست مشترک، فرصت های همکاری بین بورس کالای ایران و نهادهای تجاری کشور ایتالیا در مورد تجارت محصولات پتروشیمی، سیمان، سنگ آهن، فلزات و سایر مواد اولیه مورد احتیاج صنایع کشور مورد آنالیز نهاده شد و طرفین بر فراهم نمودن بستر مناسب برای ارتباط بورس های دو کشور و همچنین آشنایی شرکت ها و تولیدکنندگان ایتالیایی و ایرانی با معاملات در بازارهای دو کشور استقبال کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 435

به "صادرات کالاهای ایرانی به ایتالیا به وسیله بورس کالا" امتیاز دهید

1 کاربر به "صادرات کالاهای ایرانی به ایتالیا به وسیله بورس کالا" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات کالاهای ایرانی به ایتالیا به وسیله بورس کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید