شریعتمداری: یارانه ثروتمندان از مهرماه حذف می شود

به گزارش گروه سرگرمی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حذف دهک های پردرآمد جامعه گفت: تلاش می کنیم در مهرماه یارانه افراد با درآمد بالا با کمترین خطا و دقت زیاد حذف شود.

شریعتمداری: یارانه ثروتمندان از مهرماه حذف می شود

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری، امروز چهارشنبه 20 شهریور، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع گروه سرگرمی درباره حذف یارانه سه دهک بالای جامعه، اظهارداشت: موضوع حذف دهک های درآمدی برخوردار با توجه به شرایط مالی کشور، فشارهای نظام سلطه در طی این ایام و همچنین آثار این فشارها بر سطح عمومی قیمت ها باید با احتیاط انجام شود.

وی افزود: براساس مصوبه دولت مبنی بر اینکه ظرف مدت یک ماه چهار دستگاه مرتبط در این زمینه پیگیری کنند و نسبت به حذف یارانه برخی از افراد برخوردار که تمکن مالی خوبی دارند، اقدام کنند اما هنوز این دستگاه ها، دستورالعمل های کامل در این زمینه را ارائه نکرده اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: انتظار می رود این اقدام به گونه ای روی دهد که در مهرماه امسال بتوانیم بخشی از افراد برخوردار را با میزان خطای حداقلی انتخاب و از لیست یارانه بگیران حذف کنیم.

شریعتمداری شرح داد: تلاش می شود که فشاری به طبقه مستضعف و متوسط جامعه وارد نشود، بلکه فقط می خواهیم به طور خاص این مصوبه مجلس شورای اسلامی در حذف سه دهک برخوردار جامعه به مورد اجرا درآید.

آذر سال 1389 زمان آغاز واریز یارانه بود و مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومان است و تاکنون در 102 مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است که معادل سه میلیون و 468 هزار میلیارد تومان است.

  • ورود رییس قوه قضائیه اقدام خوبی برای رسیدگی به اعتراض کارگران اراک

شریعتمداری در ادامه درباره اقدامات دولت در پاسخگویی به اعتراض های کارگران اراک، گفت: مجموعه اعتراض های موجود در کمیسیون تسهیل رفع موانع تولید در اراک با مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی افزود: واحدهای تولیدی که حقوق های معوق و مسائلی در روابط کار پس از واگذاری واحدهای تولیدی بزرگ و مسائلی همچون بدهی به بانک و برخی از مفاد قانون کار داشته باشند در جلسات بررسی و مصوبه های ستاد تسهیل برای بانک ها و سایر دستگاه ها قابل اجرا است.

وزیر کار گفت: مشکل اساسی واحدهای واگذار شده به بخش خصوصی بحث مالکیت است که وزارت صنعت در حال مذاکره با شرکت مپنا و سایر شرکت های توانای مادر است تا بتوانند با تکفل اداره مالکیت شرکت های خصوصی شده که با مسائل روبرو هستند تا حدود ممکن با تامین قراردادهای لازم

  • نسبت به رفع مسائل بلندمدت اقدام کنند.

شریعتمداری در زمینه میزان احکام صادره توسط محاکم برای برخی از معترضان کارخانه نیشکر هفت تپه، گفت: هفته گذشته در جلسه دولت برای وزارت کار نیز صدور حکم غیرقابل باور بود و به نظر می رسید این احکام در چارچوب قواعد و مقررات استاندارد کار نباشد و در نتیجه کمیسیونی توسط دولت با

همکاری وز ارتخانه های دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اطلاعات و معاونت ریاست جمهوری پیگیری شود که با ورود رئیس قوه قضائیه و دستور رسیدگی مجدد اقدام خوبی بود که این مشکل حل شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 300

به "شریعتمداری: یارانه ثروتمندان از مهرماه حذف می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: یارانه ثروتمندان از مهرماه حذف می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید